Na evropských burzách dnes převládají prodejci, KB se pustila maxima

Evropské akcie v průběhu středeční seance ztrácí a umazávají tak zisky z předchozích obchodních dní. Nejvíce klesá německý DAX o 0,8 %, shodně s francouzským CAC 40, následuje je britský FTSE100 -0,5 %. Futures na zámořské indexy aktuálně indikují otevření bez výraznější změny.

Investoři budou během večera sledovat zápisky z minulého zasedání americké centrální banky. Vyčkává se také na páteční sjezd centrálních bankéřů v Jakson Hole, kde by měla vystoupit prezidentka Fedu Janet Yellen a také president ECB Mario Draghi. Diskutovat by se mělo především o situaci amerického trhu práce, který by měl být dalším vodítkem pro chystané zvyšování sazeb.

Z vybraných titulů se dnes v červených číslech drží především bankovní zástupci, kde ztráty dosahují necelého 1 %. V kladných číslech se pohybují těžaři a smíšený vývoj předvádí sektor utilit.

Hlavně vlivem bankovních titulů dnes ztráty připisuje i pražská burze. Rekordní úrovně u 4 900 Kč za akcii neudržela Komerční banka, která se aktuálně propadá o více jak 100 Kč níže a obchoduje se tak s 2,1% ztrátou. O něco méně ztrácí rakouská Erste Bank, klesající o 0,7 % k 534 Kč. Snížené doporučení a také okolní negativní sentiment dnes sráží akcie ČEZu, které se sesouvají o 0,87 % k 603,6 Kč. Analytici Goldman Sachs dnes snížili své doporučení a to ze stupně „koupit“ na „neutral“ s cílovou cenou sníženou z 695 Kč na 685 Kč. Bez větších změn se obchoduje na O2, která se po posledních zprávách o možném oddělní fixní telekomunikační infrastruktury usídlila na 296 Kč. Celkový objem na trhu dosahuje 431 mil. Kč. 

Akcionáři NWR dnes na mimořádné valné hromadě schválili podmínky emise nových akcií, v souladu s očekáváním.

NWR získala souhlas s podmínkami emise nových akcií, zítra zveřejní výsledky

S Petrem Koblicem o nudě na pražské burze a železné oponě v investičním bankovnictví

Newsletter