Americké výnosy rostou. Dolar se po pátečních dat z trhu práce obchoduje pod 1,0800 za euro. Měny regionu v závěru minulého týdne oslabily. Koruna reagovala na silný dolar nejméně citlivě a obchoduje se nad 23,75 za euro.

Na pár vteřin majitelem Google.com

V říjnu 2015 obletěla svět zpráva o tom, jak doména „Google.com“ změnila majitele. Hrdým vlastníkem internetové ikony se stal, možná až paradoxně, bývalý zaměstnanec společnosti Sanmay Ved, kterého tento „kus“ do sbírky vyšel na pouhých dvanáct dolarů. Co se dělo poté?

I přesto, že už Ved v Googlu nepracuje, stále je aktivním spravovatelem několika vlastních internetových projektů. K jejich správě využívá službu Google Domains, což je v podstatě registrátor domén, který spadá přímo pod technologického giganta. Jakmile Ved zjistil, že je „Google.com“ volná, okamžitě ji koupil a zaplatil. Ovšem během pár chvil obdržel informaci o zrušení celé transakce a své peníze obdržel zpět. Věc však neponechal náhodě a o celé „kauze“ napsal přímo do centra Silicon Valley.

Google mu posléze potvrdil, že šlo o chybu a že o celé situaci ví. Pro Veda tím jako by celá „aféra“ skončila. Realita byla nakonec jiná. Internetový nadšenec byl Googlem odměněn. Skutečnou částku nejprve nechtěl uvést, což za něj později vzala sama společnost. Ukázalo se, že v rámci tzv. Google Security Rewards obdržel Ved odměnu ve výši 6006,13 dolarů (pozorně se na tuto částku očima zaměřte).

Google vs. Čína aneb internetový souboj o Kubu

V souvislostí s celou událostí pak poskytl rozhovor serveru Business Insider. V něm se svěřil, že o jakékoliv peníze v podstatě nejeví zájem. „Nikdy to nebylo o penězích. Pouze jsem chtěl ukázat, že existují lidé, kteří dokážou najít chyby, aniž by za to poté požadovali jakoukoliv odměnu,“ řekl Ved. Z toho důvodu se rozhodl onu odměnu darovat na charitu, což ve výsledku vyústilo v to, že Google ji ještě zdvojnásobil.

Pokud už jste přišli na kouzlo oné částky „6006,13“, kterou GOOGLE nedávno vyplatil, a zaměříte se i na další částky, zjistíte, že si firma velice ráda hraje s čísly.  V roce 2015 mateřská společnost Alphabet skoupila část akcií Googlu, a to za 5 099 019 513,59 dolarů, což je druhá odmocnina 26, tedy celkového počtu písmen abecedy, vynásobeného miliardou. V roce 2011 zase Google nabídl 3,14159 (neboli Pí) miliardy dolarů za patenty společnosti Nortel Networks.

Kromě hry s čísly si Google staví i na odlišném přístupu k lidem. Zatímco ostatní, nejen, internetové společnosti se třesou před jakýmkoliv útokem ze strany hackerů, známá firma ze Silicon Vallley je s nadsázkou řečeno doslova vítá. Všichni ti, kteří najdou v rámci služeb společnosti evidentní chybu či mezeru, budou odměněni za to, že na ni upozorní. V tomto směru prý Google jen za minulý rok vyplatil zhruba dva miliony dolarů.

 

Newsletter