Euro obrací proti dolaru do zisku k hranici 1,1900 EURUSD. První odhad českého HDP za 2Q ukázal oproti konsensu slabší výsledek. Koruna zůstává ve ztrátě poblíž 25,50 za euro.

Na pražské burze září Komerční. Unipetrol testoval 140 Kč

Uvolnění prodejního tlaku na burzách pomohlo i Praze, která zavírá o 0,48 % silnější, přičemž objem obchodů dosáhl průměru necelých 690 mil. korun. Hvězdou dne se opět stala Komerční banka, která si užívá pokračující příliv peněz z mezinárodních vod a její statut bezpečného přístavu je v kurzu. Současná úroveň současně nabádá k opatrnosti a riziko korekce je stále ve vzduchu. Akcie před koncem dne atakovala téměř hranici 5500 Kč, ale závěrečná aukce viděla pozdržené prodejní objednávky od obchodníků sázejících na silnou aukci, a tak za den uzavírá o 1,6 % silněji.

Zisky i dividenda Philip Morris ČR porostou, čeká KB

Akcie ČEZu se od rána dostaly pod solidní nákupní moment a včerejší slabý závěr na 540 Kč byl odvrácen. Ranní pohyb nad 550 Kč ale byl v současném rozbouřeném světě příliš očividný a tak akcie ke konci prošla mírnou korekcí a zavírá o 0,96 % silněji na půli cesty denního rozpětí. Je vidět, že jakýkoliv pohyb k 553-555 Kč je vyčerpán a akcie nemá na to, prozatím vytvořit nákupní moment.

Mezi small-caps se dnes opět aktivně obchodovalo. Na Fortuně došlo ke korekci zisků po změně zákona o dani a akcie spadla o 2,3 %, ale podržela úroveň 70 Kč. Na Unipetrolu pokračoval volný pád a nezájem investorů akcii kupovat bez informací z Litvínova. Testovali jsme tak úrovně 140 Kč, které by si málokdo představil před dvěma týdny. Na této úrovni se objevily první objednávky na nákup z důvodu nízkých cen, tzv. bargains, a akcie vynulovala 3% ztrátu a končí beze změny. První takový rys po několikadenním pádu. Pegas bez kotvy MSCI indexu plave ve vakuu, ale na hranici 870 Kč našel první nákupy a končí den pouze o 0,4 % níže.

Newsletter