Na pražské burze září Komerční. Unipetrol testoval 140 Kč

Uvolnění prodejního tlaku na burzách pomohlo i Praze, která zavírá o 0,48 % silnější, přičemž objem obchodů dosáhl průměru necelých 690 mil. korun. Hvězdou dne se opět stala Komerční banka, která si užívá pokračující příliv peněz z mezinárodních vod a její statut bezpečného přístavu je v kurzu. Současná úroveň současně nabádá k opatrnosti a riziko korekce je stále ve vzduchu. Akcie před koncem dne atakovala téměř hranici 5500 Kč, ale závěrečná aukce viděla pozdržené prodejní objednávky od obchodníků sázejících na silnou aukci, a tak za den uzavírá o 1,6 % silněji.

Zisky i dividenda Philip Morris ČR porostou, čeká KB

Akcie ČEZu se od rána dostaly pod solidní nákupní moment a včerejší slabý závěr na 540 Kč byl odvrácen. Ranní pohyb nad 550 Kč ale byl v současném rozbouřeném světě příliš očividný a tak akcie ke konci prošla mírnou korekcí a zavírá o 0,96 % silněji na půli cesty denního rozpětí. Je vidět, že jakýkoliv pohyb k 553-555 Kč je vyčerpán a akcie nemá na to, prozatím vytvořit nákupní moment.

Mezi small-caps se dnes opět aktivně obchodovalo. Na Fortuně došlo ke korekci zisků po změně zákona o dani a akcie spadla o 2,3 %, ale podržela úroveň 70 Kč. Na Unipetrolu pokračoval volný pád a nezájem investorů akcii kupovat bez informací z Litvínova. Testovali jsme tak úrovně 140 Kč, které by si málokdo představil před dvěma týdny. Na této úrovni se objevily první objednávky na nákup z důvodu nízkých cen, tzv. bargains, a akcie vynulovala 3% ztrátu a končí beze změny. První takový rys po několikadenním pádu. Pegas bez kotvy MSCI indexu plave ve vakuu, ale na hranici 870 Kč našel první nákupy a končí den pouze o 0,4 % níže.

Newsletter