Na Wall Street padl další rekord na Dow Jones, Intel +9 %

Americká Wall street ve středu zpevnila a potvrdila stabilní situaci na kapitálových trzích. Dow Jones zakončil na nových historických maximech 17.138 bodů, index S&P 500 s +0,4 % na 1981 bodů a technologický Nasdaq se ziskem 0,2 %.

Technologické akcie zažily ve středečním obchodování boom, kdy gigant Microsoft připsal +3,84 % po zprávě o propuštění až 1000 zaměstnanců. Jedná se o konsolidaci stavu po akvizici mobilní divize finské Nokie.

Výrazného posílení se dočkal Intel +9,27 % po silných hospodářských výsledcích za druhý kvartál.

Do zisku Bank of America stále promlouvá „hypoteční kocovina“

Intel zvedl zisk o dvě pětiny a zlepšil celoroční výhled

Naopak bankovní dům Bank of America se nepřidal k růstu ostatních bankovních titulů a po zveřejnění svých hospodářských výsledků oslabil o 1,9 %. Zisk po započtení nákladu čtyř miliard dolarů na ukončení soudního sporu za 2Q dosáhl 2,3 miliard dolarů. Po očištění dosáhl zisk na akcii 41 centů, jímž banka překonala konsensus 29 centů.

Včera po závěru trhu reportovala výsledky také americká aukční síň eBay -0,23 %. Tržby zůstaly za očekáváním analytiku, ačkoli vzrostly o 13 %. Zisk na akcii byl zhruba v souladu s očekáváním analytiků na úrovni 69 centů. Firmě výrazně pomáhá silná platební divize PayPal, zklamala ovšem výhledem výsledků za současný kvartál.

 

Autor je makléřem FINANCEZlín, a.s.

Newsletter