Nakopne MS ve fotbale výsledky i akcie Fortuny?

Akcie Fortuny patří letos na pražské burze do čela rostoucích titulů. Ač jejich cesta vzhůru zvolnila, podle analytiků Komerční banky je „nakopne“ mistrovství světa ve fotbale, po kterém Fortuna předvede silné kvartální výsledky. Titul analytici radí koupit a zvyšují cílovou cenu.

Sázka na Fortunu šancí?

„V horizontu následujících 12 měsíců se tak podle našeho názoru opět vytvořila nákupní příležitost. Hlavním důvodem by mělo být zlepšení výsledků hospodaření ve zbytku roku 2014 poté, co EBITDA za první čtvrtletí meziročně klesla. Pro Fortunu je klíčovou událostí letošního roku fotbalové mistrovství světa v Brazílii a jeho dosavadní průběh naznačuje standardní vývoj marží, stejně jako průběh květnového MS v hokeji. Objem sázek by přitom měl prudce růst díky rozmachu internetového a live sázení. Proto čekáme růst zisků v absolutních číslech, což by se mělo projevit již v srpnových výsledcích za první pololetí,“ uvedl analytik Komerční banky Josef Němý.

Na úrovni celého roku tým KB očekává, že akcie Fortuny by mohlo pozitivně ovlivnit překonání cílů managementu i významný růst dividendy. „V následujících letech prognózujeme dividendový výnos 6-7 %, což je velmi atraktivní vzhledem v současné nízké úrovni úrokových sazeb,“ uvedl Němý.

Komerční banka na akciích Fortuny zvýšila cílovou cenu na 137 korun z dosavadních 115 korun a titul radí koupit. Aktuálně se akcie na pražské burze obchodují u hladiny 122 korun a dnes patří mezi neztrátovější tituly trhu po boku NWR a Stock Spirits.

Brazílie přinese rekordní sázky

Fortuna dnes mimo jiné uvedla, že celkový objem sázek na jinou sportovní událost a to letošní Wimbledon dosáhl rekordních 220 milionů korun a vítězné finále s Petrou Kvitovou vyneslo 7 milionů korun. Od fotbalového MS v Brazílii čekají jak Fortuna tak Tipsport objem sázek kolem 500 milionů korun. Pro srovnání, mistrovství světa v hokeji přineslo objem vkladů 255 milionů a poslední olympiáda v Soči 310 milionů korun.

„Od výsledků Fortuny za první pololetí roku 2014 čekáme růst zisků téměř o 10 % navzdory tomu, že provozní výkonnost v Q1 byla mírně pod našimi odhady. Srovnávací bázi ale snižuje slabé loňské Q2, přičemž letošní druhý kvartál by měl přinést solidní výsledky díky konání velkých sportovních akcí. Za celý letošní rok odhadujeme EBITDA jen nepatrně nad úrovni roku 2013, po očištění o jednorázový zisk v loňském roce by ale mohla EBITDA meziročně vzrůst o 10,5 %, tj. lehce nad cílem firmy (růst o 5-10 %). Očekáváme navýšení dividendy z 0,22 EUR na 0,27 EUR na akcii, protože výplatní poměr by měl vzrůst z loňských 73 % na dříve obvyklých přibližně 90 %,“ uvádí svůj výhled analytik KB Josef Němý. K cílové ceně Komerční banky (má-li se naplnit) mají akcie Fortuny v tuto chvíli prostor k 12% růstu.

Newsletter