Napumpované mladé startupy. Pohled organizátora FuckUp Nights

Každý večer, který strávím u televize, je pro mě ztraceným večerem. Když  vidím, kolik se do Plzně na Creative Business Cup sjede napumpovaných, rozjetých startupů, které chtějí dobýt svět, tak je úplně úžasné, být u toho. Serveru Roklen24 to ve video rozhovoru řekl organizátor kultovních FuckUp Nights Tomáš Studeník, který soutěž pořádanou agenturou CzechInvest moderoval. Proč získal cenu Fundliftu Genster naznačí CEO Fundliftu Radek Musil? 

R24: Byl už dnes nějaký „fuckup“?

Tomáš Studeník: Já myslím, že ještě nebyl. To znamená, že nás teprve čeká. Já jsem úplně nervózní z toho, že se nic nepodělalo a doufám, že závěr bude grandiózní.

R24: Jak se moderují akce jako Creative Business Cup?

Tomáš Studeník: Úplně úžasně. Je to něco, co mě úplně mrzí, když nemůžu moderovat takovou akci. Každý večer, který strávím u televize, je pro mě ztraceným večerem. Když ale vidím, kolik se do Plzně sjede napumpovaných, rozjetých startupů, které chtějí dobýt svět, tak je úplně úžasné, být u toho. Minimálně jim moderováním neuškodit.

Vítězem českého národního kola soutěže Creative Business Cup se stala společnost miomove. Vyvíjí inovativní technologii pro aktivní podporu životního stylu založenou na speciálních senzorech, analyzuje běh a dokáže uživateli říci, jak běžet efektivněji. Soutěže se zúčastnilo celkem deset inovativních společností z oblasti kreativních průmyslů, spolu s miomove také Thriftigo, Virtual LAB, 60 seconds, Behavee, Bookcrushes, Actijoy, Aurosa premium beer, Genster a Yieldigo.
Cenu Fundliftu získala nákupní služba pro muže Genster

 

R24: Proč Fundlift vybral pro svou cenu Genster?

Radek Musil: Zaprvé je to produkt, který už je hotový a má platící zákazníky. Velmi pěkně rychle roste na rozdíl od jiných projektů, který tu dnes byly, které cílí na velký trh, ale ještě je dlouhá cesta, než se k němu dostanou, než začnou generovat nějaké tržby. Zároveň je to trh, který je obrovský. Věříme tomu, že většina mužů nerada tráví čas nakupováním a chtěla by s tím něco dělat, takže věřím tomu, že tento projekt má velký potenciál i v zahraničí.

Tomáš Studeník, MBA (40) je radikální inovátor, městský hacker a organizátor kultovních FuckUp Nights, které jsou oslavou nezdarů při podnikání. Tomáš vystudoval marketing na University of Liverpool ve Spojeném království a momentálně studuje Digital Strategy na INSEAD ve Francii. Tomáš pomáhá korporacím nacházet příležitosti pro růst a inovace s využitím potenciálu středoevropské startupové scény.
FuckUp Nights jsou celosvětovým hnutím, které se narodilo v roce 2013 v Mexiku. Dnes se konají pravidelně ve více než 200 metropolích světa. V České republice se již odehrálo přes 35 FuckUp Nights. Cílem večerů nezdarů je zbavit mladé lidi strachu z podnikání tím, že se o chybách budeme otevřeně bavit. A že známé osobnosti o svých chybách veřejně promluví.

Newsletter