Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Národ „posedlý“ vlastnictvím. Hypoték bude více, online přístup navíc vše urychlí

Dnešní doba je dobrá nejen pro nové hypotéky, ale také pro jejich refinancování. Online přístup navíc vše urychlí. Češi jsou národ „posedlý“ vlastnictvím, proto očekáváme ještě větší zájem o hypotéky, i díky odpárání daně z nabytí, řekl v rozhovoru pro Roklen24 Miroslav Majer, CEO společnosti Hypo na míru. Ta na crowdfundingové platformě Fundlift aktuálně poptává financování v objemu tří milionů korun určených na rozšíření týmu a na vývoj nových technologií.

Je teď dobrý čas si vzít hypotéku, případně proč?

Určitě je dobrý čas jak pro nové hypotéky, tak pro jejich refinancování. Blížíme se k historicky nejnižším sazbám. Speciálně u koupi nemovitosti pak odpadá daň ve výši 4 %, která pomůže nakopnout hypoteční trh.

Opravdu jde všechno udělat online? Co když má manželský pár souběh několika různých příjmů, včetně podnikání, mateřské atd. To vše jde spočítat online?

S námi není třeba ztrácet čas na zdlouhavých schůzkách, vše vyřešíme telefonicky nebo online. Máme speciální nástroje a technologii, která pomáhá vyhodnotit případy. Hypotéka je ovšem sofistikovaný produkt a je potřeba kontrola a konzultace našich hypotečních specialistů.

Ukázala se nějaká změna v období nouzového stavu, resp. vůbec během celé koronavirové doby?

Zejména vnímání lidí, kteří chtějí hledat nové kanály, jak řešit své osobní požadavky. Celá situace posunula online svět o roky vpřed. Klienti se dnes nechtějí scházet, všechno chtějí mít přehledné na jednom místě a ideálně zařízené ihned. A to je náš cíl.

Množství průzkumů ukazuje, že Češi chtějí bydlet ve vlastním. Udrží se podle vás tento trend i do budoucna, nebo se časem dostaneme do situace, která je typičtější pro země od nás více na západ, kde lidé bydlí převážně v pronájmu? 

To je pravda, jsme národ „posedlý“ vlastnictvím. Dnešní mládež je vychovávána svými rodiči bydlet ve vlastním, a proto si myslíme, že se tento trend výrazně měnit nebude. Naopak odpáráním daně z nabytí bude více krátkodobých koupí, a tím pádem více hypoték.

Miroslav Majer, CEO společnosti Hypo na míru: Od roku 2010 působí ve financích, konkrétně v pojišťovně, kde vybudoval tým 50 lidí. V roce 2014 ji přetvořil do vlastní společnosti a vytvořil projekt hyponamiru.cz, kde byl prvním hypotečním specialistou. V roce 2016 do projektu vstoupil investor Zdeněk Sluka, díky čemuž došlo na rozšíření působnosti firmy po celé republice. Od roku 2018 funguje čisté online uzavírání hypotečních úvěrů. Aktuálně je firma škálována na to, aby pokryla zvyšující se zájem o online hypotéky.

Newsletter