Libra po ranním oslabení na historicky nejslabší hodnoty proti dolaru umazává část ztrát. Dolar se obchoduje pod 0,97 EURUSD. Koruna ve ztrátě těsně pod 24,65 za euro.

Nástěnka obrázků za 11 mld. dolarů? Pinterest shání další peníze

Pinterest, další adept na plnohodnotnou sociální síť, shání od investorů dalších 500 mil. dolarů. Před pěti lety založená společnost by tak byla ohodnocena na zhruba 11 miliard dolarů, více než dvojnásobek hodnoty dosažené v loňském květnu, kdy firma navýšila kapitál o 200 mil. dolarů. Informaci přinesl Wall Street Journal, vedení firmy ji odmítlo komentovat.

Čerstvá dávka peněz by Pinterestu pomohla udržet a financovat růst a vyvíjet svůj business model. Společnost má v současnosti zhruba pětistovku zaměstnanců a jejím plánem je finančně využít růst uživatelské základny, potažmo stát se plnohodnotnou sociální sítí, po boku Facebooku či Twitteru.

Zatím se převážně jedná o službu umožňující online bookmarking, tedy „záložkování“ obrázků, které si uživatelé sítě mohou vzájemně sdílet a komentovat, vytvářet společný obsah. Pinterest lze využívat také pro marketingové účely. V letošním roce Pinterest chystá oznámení nových funkcí umožňujících mimo jiné skrze tlačítko „koupit“ internetový prodej a konkurovat tak online prodejcům.

Newsletter