Euro umazává proti dolaru část včerejších ztrát a posouvá se nad 1,1640 EURUSD: Měny regionu mírně sílí. Koruna se po včerejším oslabení obchoduje nad 25,60 za euro, je tedy nejslabší od července.

Nechráníte si svou značku? Může vás to přijít velmi draho

V roce 2012 znal jméno brazilského fotbalisty Neymara málokdo. Když si proto chtěl portugalský podnikatel Carlos Moreira zaregistrovat značku „Neymar“ jako název oblečení, Úřad Evropské unie pro duševní vlastnictví (EUIPO) neměl důvod mu stát v cestě.

O pět let později už ale Neymar patřil k nejznámějším hráčům na světě. Ten rok totiž mimo jiné přestoupil z Barcelony do PSG za rekordních 222 milionů eur. Hráč si byl vědom hodnoty své značky, a chtěl proto zrušit už zaregistrovanou známku u EUIPO. Sice ho to stálo nemálo času a peněz na právníky, ale nakonec uspěl.

Nemusíte být světoznámý hráč s milionovými příjmy, ochrana duševního vlastnictví se může týkat v podstatě kohokoli. Právník Miroslav ŠperkaV4 Group vysvětluje záludnosti nechránění vlastní značky. „Dojely“ na ně už i velké firmy. Podívejte se na video.

Newsletter