Nejlepší ředitel banky? Máme vítěze

Povolání bankéře je mezi mnohými stále považováno za podřadné. Sezení u přepážky a plnění někdy až nesmyslných přání klientů by odradilo asi většinu z nás. Faktem ale je, že přepážkou vše nekončí. Na vrcholu pomyslného žebříčku bankovních pozic se nedrží nikdo jiný, než výkonný ředitel, který v podstatě dohlíží na chod celé instituce.

 Ale jak vybrat toho nejlepšího? O to se pokusila agentura Bloomberg a věřte, našla vítěze.

V prvním kole vybrala CEO šestnácti banky. Předmětem souboje bylo průměrné zhodnocení vlastního kapitálu banky za poslední tři roky. Ve druhém kole si to bankovní velikáni rozdali v oblasti výkonu investiční strategie finančního domu v porovnání s vybranými benchmarky. V semifinále pak rozhodovala účetní hodnota banky na jednu akcii opět za poslední tři roky.

Ve finále se pak střetli dva velmi známí bankéři, a to Lloyd Blankfein z Goldman Sachs a John Stumpf z Wells Fargo. K posouzení těchto veteránů použila agentura Bloomberg ukazatel poměru výdajů týkajících se nekalých praktik vůči celkovému zisku banky. A vítězem se stal……

John Stumpf z Wells Fargo!

Banka za poslední tři roky jeho vedení zaplatila za spory 1,72 miliardy dolarů, což odpovídá zhruba 2,7 % zisku za stejné období. Goldmani na tom byli hůře. Za spory zaplatili 3,68 miliardy dolarů, tedy zhruba 15 % zisku banky za poslední tři roky. Celého soutěžního pavouka pak naleznete v galerii článku.

Newsletter