Nejspokojenější spotřebitel? Majitel Tesly

Kteří spotřebitelé jsou nejspokojenější? Pokud se zaměříme na oblast automobilů, prvenství drží ti šťastní, kterým se do rukou dostal elektromobil Tesla. Kolik z nich by řeklo „rozhodně ano“ na další koupi?

Podle posledního průzkumu amerického trhu, který provedl server Consumer Reports, je nejoblíbenější Tesla. Celkem 91 % motoristů, kteří vlastní vůz této značky, odpovědělo, že by si jej koupilo znova a bez váhání. Na druhém místě se pak s poměrně výrazným rozdílem umístila značka Porsche, na třetím pak Audi (viz tabulka níže).

Spokojenost se značkou je dána procentem vlastníků, kteří v rámci průzkumu odpověděli na otázku, zda by si svůj vůz koupili znova, zaškrtnutím „rozhodně ano“,“ přepisuje server Business Insider slova studie. Samotný průzkum by proveden u každé značky, která do něj mohla zařadit minimálně dva modely vozů z let 2014 až 2017. Celkově tak bylo provedeno šetření mezi více jak 300 tisíci automobily.

Čas popohnat stroje, Musku. Levnější konkurent už řeže zatáčky

Pravdou je, že dosažený výsledek Tesly je zdvihnutým prstem pro ostatní automobilky. Jakmile se jednomu výrobci podaří dosáhnout téměř 100% spokojenosti, ostatní už mají jen malou konkurenční šanci. Nejvíce pak musí být potěšen CEO Tesly Elon Musk. Právě on již v minulosti několikrát zopakoval, že si jeho společnost staví především na přímém spojení se zákazníkem, což je dohromady s kvalitou vozů pro statní firmy doslova smrtící kombinace.

Továrna Tesly v ČR? Evropská Gigafactory severně od Prahy

Pokud bychom se zaměřili na druhý konec žebříčku, narazíme na značku Acura, Infinity a Nissan, které dosáhly shodně 58 %. Největším propadákem pak by Fiat s pouhými 53 %.

 

Newsletter