Největší dluhopisový fond světa má zachránit Bernanke

Bývalý předseda Fedu Ben Bernanke se stane předním poradcem PIMCO. V krátké době se tak jedná již o druhé angažmá v roli poradce pro přední světovou společnost v oblasti financí.

Bernanke má svými ekonomickými znalostmi v oblasti investičního procesu firmě jistě co dát, prohlásila společnost. „Myslíme si, že takovéto kroky od nás naši klienti očekávají – stojí za námi dlouhá historie, kdy jsme se prezentovali špičkovými talenty a poradci,“ poznamenal investiční ředitel společnosti Daniel Ivascyn. „Jeho zkušenosti z oblasti centrálního bankovnictví jsou v tuto chvíli důležité, zejména z hlediska ekonomické situace v USA. Neméně důležité je také jeho nadšeni a schopnosti přispívat k naší široké strategii.“

Bernanke – od kormidla Fedu k hedge fondu

Bernanke se v souvislosti s PIMCO neobjevuje poprvé. Již v březnu promluvil na klientské konferenci společnosti a taktéž radil na posledních dvou čtvrtletních ekonomických fórech, kterými se pak řídí investiční strategie firmy. Ben Bernanke také dříve podpořil názory společnosti v oblasti zvedání úrokových sazeb Fedem v reakci na pád ceny ropy. Tehdy Bernanke podpořil názor společnosti, který šel proti tvrzení jeho bývalého spoluzakladatele Billa Grosse.

V Pimcu, které právě po odchodu spoluzakladatele Billa Grosse zažilo rekordní odkupy, bude Bernanke jednat také s klienty. Jak již bylo zmíněno, nejedná se o jediný úvazek bývalého prvního muže americké centrální banky. Na začátku tohoto měsíce se dohodl na spolupráci a stal se předním poradcem v oblasti měnové politiky, finančních trhů a globální ekonomiky hedgového fondu Citadel Investment Group, který patří chicagskému miliardáři Kenneth Griffinovi.

„Za spolupráci se silným týmem investičních profesionálů z Pimca a za možnost přispět k investičního procesu firmy z pozice poradce jsem velmi rád.,“ poznamenal 61 let starý Bernanke.

Pimco, které dohlíží na 1,59 bilionu dolarů, je stále největší světový dluhopisový podílový fond. I nadále pokračuje ve snahách uklidnit svou klientelu a zpevnit své řady a to zejména po loňském odchodu investičních důstojníků firmy Grosse a Mohamed El-Eriana. Po jejich odchodu firma najala jako hlavní ekonomické poradce Joachima Felse, bývalého hlavního ekonoma společnosti Morgan Stanley a Gena Sperlinga, bývalého ekonomického poradce dvou amerických prezidentů. Na pozici konzultanta v oblasti hospodářské politiky pak laureáta Nobelovy ceny Michael Spence.

Bernanke: Nízké sazby tu nebudou věčně

Bernanke: ECB bude mít problémy zavést QE v americkém stylu

Newsletter