Nejzajímavější australské FinTech startupy dle KPMG

V rámci FinTech Daily se dnes podíváme do Austrálie, kde tamní KPMG spustila tzv. mLabs, což je akcelerátor pro sblížení odborů a bank s některými z nejslibnějších australských FinTech startupů. Program navazuje na úspěšný akcelerátor Energise, jenž byl minulý rok zaměřený na odvětví energetiky a přírodních zdrojů.

V programu bude zpočátku zapojeno sedm australských bank a družstevních záložen: Beyond Bank, CUA, Greater Bank, Heritage, IMB Bank, Police Bank a Teachers Mutual Bank.

KPMG Mutuals Review 2015 zjistil, že tzv. vzájemné společnosti (v originále mutuals – australské banky a družstevní záložny) mají dobré předpoklady k zavádění nových technologií a nápadů, a tudíž i ke spolupráci s FinTech startupy.

„KPMG mLabs bude platformou pro spolupráci a bezpečným prostorem pro experimentování. Přispěje tak několika zajímavými novými službami do portfolia bank a družstevních záložen a zpestří život zákazníkům,“ řekl James Mabbott z KPMG.

V tomto programu se představí prvních 14 australských FinTech startupů, jejichž seznam uvádíme níže:

 1. Avoka – Urychluje online získávání zákazníků a zvyšuje pružnost podnikání v oblasti finančních služeb, státní správy, vzdělávání a dalších odvětví.
 2. Brighte – Nejjednodušší způsob, jak zaplatit za domácí energii a různá domovní vylepšení.
 3. Chekk – Start-up zaměřující se na digitální identitu umožňuje spotřebitelům vlastnit, spravovat a sdílet své osobní údaje s dalšími jednotlivci i podniky. Chekk podporuje lepší interakci pro podniky, které požadují přístup k aktuálním informacím o svých klientech.
 4. Cloudcase – Software umožňující finančním institucím spolupracovat se svými zákazníky na vylepšování jakýchkoli finančních produktů.
 5. DSYNC – Integrační platforma, která spojuje roztříštěné systémy dohromady. Tato platforma umožňuje společnostem integrovat aplikace, webové stránky, firemní systémy i platformy.
 6. Easyshare – Bezpečná online platforma určená ke zjednodušení plateb za dům, byt či komerční prostor, který sdílí více lidí, ať jde už o nájemné, platby za energie nebo internet.
 7. Edstart – Poskytuje jednoduché nízkonákladové finanční služby zákazníkům s využitím nejnovější technologie. Edstart má tak výhodu oproti tradičním poskytovatelům bankovních služeb, které jsou svou strukturou složitější a dražší.
 8. Fitchain – Program s odměnami za využití technologie blockchain s cílem zlepšit spojení mezi zaměstnanci a zákazníky.
 9. Flamingo – Platforma, která Vám pomůže přeměnit návštěvníky webových stránek ve skutečné zákazníky.
 10. Moneycatcha – Úvěrová platforma postavená na technologii blockchain, jež disponuje značnou konkurenční výhodou díky vyšší rychlosti a bezpečnosti.
 11. Moroku – Moroku se angažuje v oblasti mobilní zábavy prostřednictvím vytváření her, v níž jsou zabudovány interakce zákazníků z oblasti bankovnictví a plateb.
 12. Pocketbook – Jednoduchý plánovač rozpočtu, jenž je zdarma, umožňuje správu osobních financí.
 13. Simplekyc – Bezproblémová aplikace, díky níž procesní management jak malých, tak velkých subjektů výrazně snižuje náklady spojené se získáváním nových zákazníků.
 14. Spriggy – Pomáhá rodičům učit své děti zacházet s penězi. Pod dohledem rodičů se malý potomek učí zacházet s vydělanými penězi, spořit a rozumně utrácet.

Pojem „FinTech“ je v podstatě zkrácení a spojení slov „finance“ a „technologie“. Jedná se o fúzi správy financí s technologickým sektorem, který zahrnuje internet, mobilní a sociální technologie, cloud computing a mnoho dalších. Tedy de facto všechno, co inovuje současný finanční systém.

Do archivu článků FinTech Daily se podívejte ZDE

Newsletter