Nekonečné téma udržitelnosti si vydupalo uspořádání konference Sustainable Future 2022

Letošní léto odstartoval Startup Disrupt konferencí Sustainable Future 2022 pořádanou v Martinickém paláci na Pražském hradě. Šlo o největší hybridní mezinárodní konferenci v Česku, během níž se na pódiu vystřídalo více než 90 řečníků. Jak už napovídá samotný název, společným jmenovatelem se stala udržitelnost, chcete-li, udržitelná budoucnost, a to z těch nejrůznějších úhlů pohledu. Na akci dorazily stovky účastníků, aby si poslechly speakery věnující se celé řadě „udržitelných témat“, například od tématu udržitelného businessu až po dnes stále probíranější téma greenwashingu.

Co bylo účelem takové konference? Bude se konat další ročník? A co chystá Startup Disrupt na podzim? Podívejte se na videorozhovor s hlavním organizátorem Patrikem Juránkem, který mimo jiné přidal zajímavá čísla i své dojmy z celé akce.

00:07  Co bylo účelem konference “Sustainable Future“?

Účelem celé konference bylo, abychom na jedno místo sjednotili názory různých aktérů, kteří rozumí tématu udržitelnosti. Ať už to jsou malé a střední firmy, zástupce z řad státu, potažmo Evropské unie. A pro nás, jako Startup Disrupt, to nejdůležitější, startupy a technologické firmy, které my vnímáme jako hybatele konkrétních změn.

00:55  Jaká byla účast na konferenci? Chystáte její další ročník?

Ještě neznám finální čísla, protože jsme teď v závěru. Vím, že kolem poledne zde prošlo branami Martinického paláce přes 350 účastníků. A plus víme, že se jedná o nějaké vyšší tisíce uživatelů, kteří sledovali přes livestream. Další ročník bude, budeme ho organizovat příští rok, ale ještě v mezičase si střihneme 14. – 18. listopadu “Sustainable Future Week”.

01:25  Co vás dnes nejvíc zaujalo?

Nejvíc nás zaujalo to, jak byli jednotliví aktéři schopni mezi sebou sdílet svoje zkušenosti, tipy, know-how, jak vlastně na udržitelnost. Bylo zajímavé, že tady byly i společnosti, které přiznaly, že si nevědí rady, jak udržitelnost nejlépe řešit. A tudíž se chtěly inspirovat u zkušenějších parťáků. Každý víme, že ta cesta není jednoduchá. Že to bude nějakou dobu trvat, než celá společnost udělá posun k udržitelnosti. Ale od toho jsme tady. My tvoříme platformu, komunitu, “event”, který to má pomoci sjednotit.

Startup Disrupt je platforma založená v roce 2020 zaměřující se na sdílení znalostí, inspiraci, propojení na podnikatele, zakladatele startupů, technologické inovátory a další, jejímž členem je již přes 20 000 lidí.

Patrik Juránek je zakladatelem platformy Startup Disrupt. V roce 2016 spoluzaložil Startup Grind Czech Republic jako součást globální komunity a vybudoval komunitu s více než 3 000 podnikateli. Je také externím konzultantem pro globální technologické společnosti a zakládajícím členem LXVI Ventures. V soutěži Central European Startup Awards byl vyhlášen vítězem Ecosystem Hero.

Newsletter