Nemá smysl se vymlouvat na druhé, míní jediná žena ve vedení České spořitelny

Jak jste se dostala do své současné pozice? „Protože jsem dobrá.“ Touto odpovědí pobavila Daniela Pešková, jediná žena ve vedení České spořitelny, obecenstvo akce Female Leaders: In Progress. Nám zde poskytla krátký rozhovor. Jak si představuje pokrok? Podívejte se na video.

Co pro vás znamená pokrok?

Pokrok pro mě znamená opak toho, že jsem na místě, to znamená změnu. Jako stejná situace, která se stane, ale řešená jinak. Protože člověk se už posune, vidí to možná s větším nadhledem, promítne tam zkušenosti. Takže posun je pro mě pokrok.

S jakou největší překážkou jste se setkala?

Asi s tím, co jsem měla já sama ve své hlavě. Myslím si, že největší překážky jsem si dávala já sama. Může se stát, že potkáte lidi v blbé náladě. Můžete se vymlouvat, že vám něco nepřejí, ale asi největší překážka byla vždycky u mě.

Daniela Pešková je členkou představenstva zodpovědnou za retailové bankovnictví od roku 2016. Před tím v bance řídila retailový provoz a také sítě a externí prodej. V oboru začínala jako vedoucí týmu včasného vymáhání v GE Capital Bank. V rámci finanční skupiny GE Money byla ředitelkou provozu hypoteční divize maďarské Budapest Bank. Následně se stala ředitelkou projektového, procesního a organizačního odboru slovenské Tatrabanky.

Newsletter