Dolar drží zisky v dolarovém indexu i proti euru. Rizikem rostoucí americké výnosy a dnes reportovaná data o inflaci. Měny regionu jsem pod výprodejním tlakem. Koruna jako jediná mírně v plusu, dopad výsledku březnové inflace byl minimální.

Nervozita v Evropě utichá, KB se vrací nad 4 900 Kč

Evropské akciové trhy v průběhu úterní seance prozatím přešlapují na místě a čekají na nové impulsy, které by určily další vývoj. Během včerejšího dne trhy znervózněla zpráva týkající se výsledků průzkumu o nezávislosti Skotska. Pro nezávislost se vyslovilo 51 procent dotázaných a okamžitou reakci na tuto zprávu předvedla libra a i britský  index, jež utržil rovněž ztráty, v Evropě největší. Dnešní den je situace o poznání klidnější, kdy libra jen mírně ztrácí a index FTSE100 obchoduje poblíž nuly.

Armageddon pro libru i trhy? Skotsko

Mírně ztrácejí i ostatní evropské indexy jako německý DAX a francouzský CAC40. Růst se naopak daří ruskému indexu MICEX, který si připisuje 0,9 procenta.

Z hlediska jednotlivých sektorů se daří telekomunikacím a naopak ztrácí velká část utilit. Pohyby ale nejsou nijak výrazné.

Obdobná situace je i na pražské burze. Index PX si aktuálně za objemu ve výši 250 mil. Kč připisuje 0,3% zisk. Z jednotlivých titulů roste o necelé 1 % Komerční banka, která se tak vrací nad 4 900 Kč metu. Bez větších změn se zatím obchoduje na akciích Erste Bank. Titul tak zůstává pod 570 Kč. Mírně ztrácí i akcie ČEZu, které se sesouvají k 622 Kč. Aktivita u zbylých zástupců trhu je takřka bezvýznamná. 

Newsletter