Nervy investorů jsou napjaty: Wall Street vratká, libra na maximu

AKTUALIZOVÁNO: Akcie ve Spojených státech v dnešním objemově tlumenějším obchodování ztratily počáteční zisky a všechny tři hlavní indexy skončily mírným poklesem. Původní optimismus Wall Street podkopaly během obchodování právě nejnovější průzkumy, týkající se čtvrtečního referenda o členství Británie v Evropské unii.

Dow Jonesův index, který zahrnuje akcie třiceti předních amerických podniků, v závěru klesl o 0,27 procenta na 17.780,83 bodu. Širší index S&P 500 skončil na 2085,45 bodu se ztrátou 0,17 procenta. Index technologického trhu Nasdaq klesl o 0,22 procenta na 4833,32 bodu.

BREXIT – sledujeme na Roklen24

Investoři sledují hlavně vývoj mínění před britským referendem a to napjatě. Podle dnešních posledních dvou průzkumů vedou zastánci odchodu Velké Británie z Evropské unie – těsně. V předešlých dnech přitom akciové trhy podpořil naopak trend příklonu průzkumů k táboru stoupenců Británie v EU. Sázkové kanceláře mají jasno, stále dávají zásadně vyšší šance setrvání Británie v unii.

Americké akcie dnes zpočátku rostly, širší index S&P500 se znovu dotkl hranice 2100 bodů. Na trh dočasně zapůsobily údaje o růstu květnového prodeje starších domů v USA na devítileté maximum. Byla to další dílčí data, která přispěla ke zlepšeným vyhlídkám ekonomiky ve druhém čtvrtletí.

Na devizovém trhu dnes americký dolar opět oslaboval, zatímco britská libra a euro den před referendem v Británii dál zpevňovaly. Obnovení zájmu investorů o riziková aktiva posílilo měny s vyššími výnosy.

Libra vůči dolaru ke konci dne získávala 0,2 procenta k 1,4680 USD a zůstala tak u letošního maxima, kterého dosáhla v úterý. Euro posílilo k dolaru o 0,5 procenta nad 1,1300 USD a index dolaru ke koši šesti měn oslabil o 0,3 procenta.

Tip: RoklenFx Denní výhled – Zaregistrujte si zasílání mailem

Tip: To nejlepší z Roklenu – Zaregistrujte si zasílání RoklenLetteru zde

Newsletter