Dolar dnes ráno umazává část zisků nabraných po včerejším zasedání Fedu. Proti dolar se obchoduje zpět kolem hranice 1,1700 EURUSD. Včerejší posílení dolaru posunulo koruna zpět k 25,40 za euro. Dnes ráno kurz nabírá mírné zisky směrem pod tuto hranici.

Netflix získala statisíce zákazníků přes zvýšení cen, akcie rostou po zdvojnásobení zisku

Americká Netflix, zaměřená na streamování videoobsahu, v sezónně nejslabším čtvrtletí přilákala 1,7 milionu nových platících zákazníků, což jí umožnilo více než zdvojnásobit zisk a dodat kvartální výsledek vysoko nad úrovní před rokem. Akcie odpovídají dalším mírným růstem po zhodnocení o 71 procent za poslední rok!

Tradičně slabé čtvrtletí přineslo 1,69 milionu nových zákazníků při očekávání pouze 1,46 milionu, z toho 570 tisíc doma a 1,1 milionu ve světě. Protože Netflix v dubnu předpověděl nárůst o 520 a 940 tisíc, jde o příznivé překvapení. O to cennější, že Netflix nedávno přistoupil k prvnímu zvýšení cen za své služby od roku 2011 (o dolar na 8,99 USD měsíčně). Vyšší příjmy mají pomoci pokrýt programové náklady. S nynějšími 36,24 milionu zákazníků už Netflix poráží klasické televizní kanály typu HBO. Odhadem pro třetí kvartál je získání 3,69 milionu nových zákazníků.

Za čtvrtletí Netflix oznámil čistý zisk 71 milionů dolarů či 1,15 USD na akcii proti 29,5 milionu dolarů či 49c na akcii před rokem. Tržby Neflix navýšil na 1,34 z 1,07 miliardy dolarů.

Kvůli schopnosti růst a získávat nové klienty se Netflix dříve v letošním roce dohodl s poskytovateli připojení Comcast a Verizon Communications na zlepšení přenosu tak, aby umožnil rychlejší a kvalitnější streamování videa. Dohody ale váznou, zejména ujednání s Verizonem nebyl zatím naplněno. 

Newsletter