Nový film o Jobsovi. Režisér Trainspottingu slibuje zážitek

Ve světě technologií se momentálně intenzivně diskutuje o novém filmu popisujícím život Steva Jobse. Práva na film koupila po jeho smrti v roce 2011 společnost Sony, ta se však nyní údajně dostala do časových problémů a nestíhá tak natočit film ve slíbeném termínu. Rozhodla se tedy poslat práva k filmu dál. Universal Pictures trvalo rozhodnutí o odkoupení méně než týden a ohlas fanoušků Applu byl velmi pozitivní. Loňské zpracování biografie šéfa Applu s titulem Jobs zklamala mnoho lidí, Universal Pictures se oproti tomu zdá mít mnohem lepší scénář, režii i obsazení.  

Film bude v režii Dannyho Boylea, ovšem scénář napíše Aaron Sorkin. Režisér Danny Boyle má výborné portfolio obsahující filmy jako je Milionář z chatrče, Mělký hrob, 28 dní poté a Trainspotting. Pak také nesmíme zapomenout zmínit jeho režii ceremonie Letních olympijských her v Londýně v roce 2012. Ani scénárista Aron Sorkin není žádným nováčkem ve svém oboru. Napsal například scénář k filmu The Social Network, který umožňuje nahlédnout do okamžiků, kdy vznikal Facebook. Celý projekt je pak založen na autorizované biografii Steva Jobse od Waltera Isaacsona vydané v roce 2011.

Na rozdíl od zmíněné biografie však v nadcházejícím filmu bude hrát roli i Jobsova první dcera Lisa Brennan-Jobs. Sorkin také v jednom rozhovoru prohlásil, že to co ho na filmu nejvíce lákalo, byly „Jobsovy vztahy s lidmi – především vztah s jeho dcerou Lisou“. Ve filmu by Steva Jobse měl ztvárnit Michael Fassbender, který je známý díky roli Erika Lehnsherra/ Magneto z filmu X-Men. V jeho portfoliu však najdeme i spoustu dalších populárních filmů jako je 12 let v řetězech (získal za něj nominaci na Oscara), Hanebný pancharti, Stud a Prometheus. Fassbender má v hraní inteligentních lidí již zkušenost, díky filmu Nebezpečná metoda, kde ztvárnil zakladatele analytické psychologie Carla Junga.

Podle neověřených informací má scénář údajně 181 stran, z toho 100 se jich týká pouze postavy Jobse. Možná to je důvod, proč obsazení do hlavní role bylo doposud velmi komplikované. Mezi herci, kteří z konkurzu odstoupili, byl i Christian Bale nebo Leonardo DiCaprio. DiCaprio spolupracoval s režisérem Dannym Boylem na filmu Pláž a tak volba DiCapria byla jedna z prvních, hercovi termín natáčení filmu ovšem nevyhovuje a tak od filmu odstoupil. Ve vyjednávání na ztvárnění role Steva „Woze“ Wozniaka je údajně Seth Rogen. Komik známý i díky filmům 40 let panic, Superbad a Zbouchnutá, je bezesporu velmi zajímavou volbou.

Film se měl původně začít natáčet již tuto zimu, ale vzhledem ke všem změnám a s ohledem na potvrzení role Fassbenderem, které se odehrálo až na konci listopadu, je pozdržení více než pravděpodobné. Natáčení by mělo odstartovat počátkem roku 2015, kdy se začnou objevovat i nové upřesněné informace a detaily o filmu.

Newsletter