NWR (+8 %) dojednala lehce vyšší ceny koksovatelného uhlí a potvrdila cíl produkce

Těžební skupina New World Resources (NWR) dojednala pro třetí čtvrtletí roku průměrnou cenu dodávek koksovatelného uhlí na úrovni 85 EUR za tunu, což je o procento nad druhým čtvrtletí roku, o šest procent níž meziročně. Tato průměrná cena stojí na očekávání, že prodeje koksovatelného uhlí ve třetím čtvrtletí roku 2014 budou tvořeny přibližně ze 45 procent tvrdým koksovatelným uhlím (se středním obsahem prchavé hořlaviny), ze 42 procent poloměkkým koksovatelným uhlím a ze 13 procent PCI koksovatelným uhlím.

Pro ceny termálního uhlí, které se sjednávají na rok, nikoli čtvrtletí, NWR potvrdila 54 EUR za tunu.

NWR potvrdila roční cíl produkce v rozsahu 9-9,5 milionu tun uhlí s tím, že koksovatelné uhlí dosáhne 55 až 60 v prodejním mixu.

Provozní výsledky druhého čtvrtletí

Ve druhém čtvrtletí roku 2014 celková produkce NWR dosáhla 2.271 tisíc tun uhlí, za půlrok pak 4.497 tis. t. Z kvartální produkce tvořilo 1.301 tisíc tun koksovatelné uhlí na průměrné realizované ceně 84 EUR za tunu, 812 tisíc tun termální (energetické) uhlí na průměrné ceně 55 EUR za tunu. Na výsledku celého půlroku se koksovatelné uhlí podílelo objemem 2.544 tisíc tun na průměrné realizované ceně 87 EUR za tunu, termální uhlí pak objemem 1.475 tisíc tun na průměrné dosažené ceně 58 EUR za tunu.

„Objem těžby za 2Q byl v souladu s našimi odhady, objem prodejů nás překvapil pozitivně (koksovatelné uhlí +5 % qoq, energetické uhlí +22 % qoq). Své celoroční cíle těžby i prodejů však NWR ponechalo beze změny. Firma dnes neoznámila žádné nové informace ohledně vyjednávání s věřiteli o restrukturalizaci. Celkově lze dnešní informace hodnotit tak, že nepřinesou zlepšení svízelné situace NWR. Klíčové pro hospodaření firmy jsou ceny koksovatelného uhlí a ty zůstávají na velmi nízké úrovni. Zřejmě tak bude pokračovat tlak na další pokles ceny akcií NWR, protože v blízké budoucnosti hrozí buď masivní rozředění podílů menšinových akcionářů, anebo rozprodej majetku firmy,“ komentoval čerstvé zprávy z NWR analytik Komerční banky Josef Němý. Akcie dnes v pražském obchodování rostly až o 8 % k 3,9 Kč (doplněno 11:32) , v uplynulých dnesch ale přišly o většinu své hodnoty kvůli vývoji restrukturalizace včetně ředění akcionářů a možného prodeje aktiv.

NWR odepsalo přes 60 % ve dvou dnech. Analytici vidí nulovou hodnotu

Mládek: Pokud bude OKD na prodej, koupi zvážíme

NWR propadá: Masívní ředění jisté, prodej OKD i konec firmy možný (+komentáře analytiků)

Newsletter