Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

O2 zůstává v klíčovém indexu a zvýší odkupy svých akcií

Růst o více jak 4 procenta nad 237 korun za akcii předvádějí na pražské burze akcie telekomunikačního operátora O2. Důvod? O2 odolala vyřazení z klíčového mezinárodního indexu MSCI. Fakt a zvýšenou likviditu chce využít k odkupům vlastních akcií. Do MSCI navíc vstupují akcie banky Moneta, které jsou také podporou dnešního obchodování v Praze s růstem v blízkosti 2 procent nad cenu 87 korun za akcii.

Zpráva o pokračující účasti v MSCI dodala akciím O2 sílu růst a znamená do blízkého období vzestup likvidity. Tu chce O2 využít pro svůj program odkupu vlastních akcií.

„Po dobu zvýšené likvidity na trhu mohou být až do 30. listopadu 2016 prováděny na regulovaném trhu obchody ve větším objemu, než je objemový limit stanovený pro průběžný program zpětného odkupu vlastních akcií na regulovaném trhu schválený představenstvem dne 23. prosince 2015,“ uvedla v prohlášení O2. Znamená to, že bude kupovat krátkodobě víc, než schválených 130.525 akcií denně. „Společnost bude v následujícím období průběžně reagovat na aktuální tržní podmínky s tím, že reálný objem obchodů není jakkoli garantován. Zároveň si společnost vyhrazuje právo obchodování též zcela pozastavit,“ stojí v oficiálním prohlášení O2.

O novém složení indexu MSCI rozhodly poslední říjnové dny, rozhodným dnem byl stanoven 14. listopad a účinnost nového složení indexu nastoupí s prosincem. Účast O2 v něm je klíčová zejména pro fondy a další institucionální investory, kteří podle MSCI řídí složení svých portfolií. Pro české akcie je pozitivní, že vedle setrvání O2 do MSCI nově vstupují také akcie banky Moneta. Dalšími dvěma českými jmény jsou energetika ČEZ a banka Komerční banka.

Newsletter