Dolar si připisuje zisky, v průběhu dne konstantně zpevňuje ve směru 1,1750 EURUSD. Měny regionu si také žijí po svém. Koruna posiluje pod 25,30 EURCZK, zatímco zlotý naopak nadále oslabuje. Zlotý je na páru s korunou v oblasti historických minim. Forint se pohybuje do strany.

Objednávky iPhone 6 jsou již o 20 % vyšší než u předchůdce

Zapomeňte na Apple Beats, Macbooky nebo iPady. Apple je stále společností úzce spojenou s prodejem svých iPhone zařízení a to je jediná věc, které lidé potřebují opravdu věnovat pozornost. Prodeje iPhone tvoří 60 % z tržeb celé společnosti a mnohem více z jejího celkového zisku. Jednoduše řečeno, jsou to právě Apple telefony, s kterými hodnota společnosti stoupá a klesá.

Podle zdrojů analytičky investiční banky Morgan Stanley, Katy Huberty, jsou už nyní objednávky na iPhone 6 o 20 % vyšší, než tomu bylo u jeho předchůdce iPhone 5S. Přitom očekávaný konsensus byl nastaven na 12% zvýšení prodeje. Je tedy velice pravděpodobné, že příchod nové generace chytrých telefonů bude pro akcie Applu znamenat velký impuls.

„V tomto okamžiku nevidíme žádnou velkou překážku, na kterou by výroba iPhone 6 mohla narazit, a počáteční bezproblémová výroba by mohla znamenat zvýšení tržeb hned v první fázi prodeje,“ říká Huberty.

Analytici očekávají, že iPhone 6 bude mít větší displej, což by znamenalo, že po letech odmítání se Apple vydá cestou svého hlavního konkurenta Samsung. Existuje mnoho uživatelů iPhonů s 3,5palcovým displejem (iPhone 4 nebo iPhone 4S). Analytici jako Huberty věří, že právě tito lidé by mohli tvořit velkou část poptávky po iPhone 6.

„Tržby z prodejů iPhone 4S jsou stále vyšší než tržby z 5C a je pravděpodobné, že 4S zůstane produktovým low-endem portfolia do dalšího cyklu,“ píše mimo jiné na závěr Huberty ve svém reportu. Je otázkou, jak tento fakt ovlivní další produktový cyklus.

Newsletter