Dolar oslabuje jak ve vyjádření dolarového indexu, tak proti euru. Silnější evropská měna podporuje zisky měn regionu střední a východní Evropy. Koruna díky pozitivnímu sentimentu sílí pod 27,20 za euro. Rizika příštích dní vidíme směrem k oslabení. K tomu by mohlo přispět např. rozhodnutí o vyhlášení nouzového stavu.

Obří diskontní akvizice posílá vzhůru akcie Dollar Tree i Family Dollar

Americké akciové trhy prořízla obří akvizice mezi diskontními maloobchodními řetězci, která poslala vzhůru o více jak 24 procent akcie přebírané Family Dollar Stores v premarketu amerického obchodování. Její akvizici po 74,50 USD za akcii či celkem za 9,2 miliardy dolarů oznámil konkurent Dollar Tree, jehož akcie připisovaly přes 10% zisk. V úvodu řádného obchodování tituly rostou o 22 % a 6 % (aktualizováno 15:55).

Transakce se skládá z 59,60 dolaru v hotovosti a 14,90 dolaru v akciích Dollar Tree a znamená 23% prémii vůči páteční závěrečné ceně přebírané společnosti.

Dohodu mezi řetězci na jejich spojení již schválila představenstva obou firem a dokončení transakce je očekáváno v úvodu roku 2015.

Newsletter