Od bicyklu po Porsche…čím jezdí nejbohatší muži světa

Představte si, že si můžete vybrat jakékoli auto, aniž byste museli řešit cenu. Je to zvláštní, ale pokud má člověk k dispozici miliony, je rozhodování o výběru vozu vlastně mnohem těžší.

Může být proto zajímavé se podívat na to, k jakému rozhodnutí došli milionáři a miliardáři, kteří mají k dispozici jakékoli auto, které chtějí. Německý server businessinsider.de zjistil, jakými vozy jezdí šéfové největších technologických firem světa.

Nejbohatší muž planety a zakladatel firmy Microsoft Bill Gates má prý celou sbírku aut značky Porsche. Chloubou jeho garáže je přitom Porsche 959, který byl při prvním uvedení na trh v 80.letech minulého století nejrychlejším sériovým vozem světa.

Když má „osmička“ v kapse to, co 3,6 miliardy lidí dohromady

Bývalý šéf Microsoftu Steve Ballmer jezdí prý hybridní verzí vozu Ford Fusion. Tento vůz střední třídy je prý vybaven hlasovým řízením, které vyrábí firma Microsoft.

Tim Cook, který je od roku 2011 ve funkci CEO společnosti Apple, si prý dříve užíval vozu Porsche Boxter, nyní však brázdí ulicemi vozem BMW řady 5.

Apple si podal trh, zažil rekordní čtvrtletí

Zakladatel firem Tesla Motors a SpaceX, miliardář Elon Musk, si stojí plně za vozy své značky, nicméně přiznává, že jezdí i vozem Jaguar typu E, série 1 z roku 1967.

Zakladatel Facebooku Mark Zuckerberg vlastní vůz Acura TSX, což je značka, která je k dostání pouze na amerických kontinentech. Zároveň si prý opatřil italský sportovní vůz značky Pagani Huayra, jehož cena začíná na 1,2 mil.eur.

Spoluzakladatel Facebooku, Dustin Moskovitz, je ve výběru vozu poněkud skromnější, jezdí prý vozem Volkswagen Golf, který se dá pořídit od 17 650 eur. Automobil však stejně většinou nechává stát v garáži a místo toho nasedá na kolo.

Popelkou mezi auty miliardářů se po ulicích kodrcá šéf Amazonu Jeff Bezos – vlastní totiž vůz Honda Accord z roku 1996, který dnes pořídíte za zhruba 3700 eur.

Zakladatel populární aplikace Snapchat, Evan Spiegel, který nyní se svou firmou míří na burzu, vlastní ve svých 25 letech už celou řadu luxusních vozů. Ferrari si prý koupil již před třemi lety, kdy jeho aplikace pro sdílení fotografií vygenerovala hromady peněz.

Hlasité IPO s vidinou nedosažení zisku? To je Snapchat

Dva spoluzakladatele firmy Google, Sergey Brina i Larry Page, nadchly vozy značky Tesla. Nejenže je mají ve své garáži, oba již dříve také do této automobilky investovali. Brin byl prý čtvrtou osobou, pro kterou Tesla vyrobila svůj nejnovější SUV Model X.

Spoluzakladatel amerického hudebního portálu Napster a bývalý poradce společnosti Facebook, Sean Parker, brázdí ulicemi San Francisca vozem Audi S5, kromě toho jezdí také poněkud nápadnějším autem Tesla Model S v hodnotě 92 300 eur.

Šéf americké softwarové společnosti Oracle, Larry Ellison, vlastní mimo jiné supersportovní vůz Lexus LFA, jehož cena začíná na 346 400 eur.

Michael Dell, zakladatel stejnojmenné počítačové firmy, jezdí mimo jiné autem Hummer H2 nebo se prohání sporťákem Porsche Carrera GT.

Newsletter