Odchod investorů z Pimco v říjnu ještě zesílil

Světová investiční společnost Pimco čelí druhé vlně po sobě jdoucích odlivů investic. Celosvětově největší dluhopisový fond Total Refund Fund, který je považován za vlajkovou loď celé společnosti, hlásí jen za říjen zpětné odkupy podílových listů v rozsahu 27,5 miliardy amerických dolarů.  

Pimco přichází o miliardy. Odliv aktiv může otřást trhem

Během září započala první vlna výběru investic a to jakmile ohlásil svou rezignaci původní zakladatel fondu Bill Gross, který stál v jeho čele více jak 40 let. Tehdy se zpětné odkupy zastavily na úrovni 23,5 mld. dolarů. Celkově Total Refund Fund spravuje aktiva o hodnotě 170,9 mld. dolarů. V porovnání s vrcholem z dubna minulého roku je však tato hodnota už o 42 % nižší.

Boj o nové PIMCO začíná. Září -23,5 miliady dolarů

Samotná společnost Pimco spravuje k 30. září 2014 aktiva o celkové hodnotě 1,876 bilionu dolarů. Tato hodnota je ale o 5 % nižší v porovnání s hodnotou z předchozího čtvrtletí. Doud Hodge, současný výkonný ředitel Pimco, přiznává, že po „Grossově odchodu se společnost potýká s dramatickým zvratem.“ Přitom samotné fungování či, jak Hodge uvádí, „DNA“ společnosti, zůstalo beze změny.

El-Erian: Odchod i způsob odchodu Billa Grosse z PIMCO mne překvapil

Newsletter