Orco opustí pražskou burzu

Developer Orco Property Group zahájil proces, jehož výsledkem bude stažení akcií z pražské burzy. Firma ve včerejším prohlášení uvedla, že důvodem je nízký objem obchodů a snaha omezit náklady.

S akciemi Orka se na BCPP obchoduje od roku 2005, aktuálně je na trhu celkem 114.507.629 kmenových akcií. Dokončení stažení titulu z tuzemské burzy podléhá regulatorním a právním podmínkám a načasování a další detaily budou zveřejněny včas, uvedla společnost.

Společnost již své akcie stáhla z budapešťské burzy v roce 2011. Titul se bude nadále obchodovat na regulovaném trhu NYSE Euronext v Paříži a na varšavské burze. Cena akcií Orka na pražské burze za poslední rok propadla o 75 procent, včera uzavřely na 14 korunách.

Orco podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti. V prvním čtvrtletí vykázala společnost čistou ztrátu 53,4 milionu eur, především z důvodu ztráty kontroly nad německou dcerou GSG Group, přičemž výnosy dosáhly 8,5 milionu eur. Největším akcionářem Orka se letos stal český podnikatel Radovan Vítek, která ovládá přes 30 procent. Akcionáři firmy na konci května schválili snížení kapitálu na desetinu.

Vítek si půjde na burzu pro miliardu eur

Akcie Orco (+26 %) letí vzhůru po dohodě s bankou Credit Agricole

Realitní skupina miliardáře Vítka pohltila německé Orco a chce růst do Evropy

Miliardář Vítek buduje nové realitní impérium. „Německé Orco“ ovládne vložením CPI

Newsletter