Německý Ifo index ukázal větší zlepšení, než dosahoval konsensus trhu. Euro z dat nikterak výrazně neprofituje, obchoduje se nadále nad 1,1930 EURUSD. Měny regionu mírně sílí. Koruna se obchoduje na úrovni dnešní otevírací ceny kolem 25,36 za euro.

Orco prudce navyšuje kapitál, Vítek opouští vedení

Realitní skupina Orco na své pondělní mimořádné valné hromadě rozhodla o navýšení kapitálu o 59,2 milionu eur či 200 milionů kusů akcií. Kapitál upsaly rovným dílem dvě společnosti z Kypru a Britských panenských ostrovů, za kterými stojí Češi. Orco bude chtít akcie uvést na burzy Paříži a Varšavě. V Praze se s titulem již neobchoduje. V Paříži dnes kurz akcie padl až na 0,33 eur.

Orco uvádí, že 100 milionů kusů akcií na par value 10 eurocentů a upisovací ceně 0,296 eur na akcii, celkem tedy za 29.600.000 eur, upsalo ve prospěch Aspley Ventures Limited, registrované na Britských panenských ostrovech, entity „spojené s Pavlem Španko“. Stejný rozsah akcií Orco upsalo ve prospěch kyperské Fetumar Development Limited, spojené s Janem Grenerem. Na burzu mají být akcie dle Orco uvedeny „co nejdříve“.

Pro počet burzovně obchodovaných akcií je to zcela zásadní. Z dosavadních 11.450.762,90 eur akciového kapitálu firmy se stane 31.450.762,90 eur, počet akcií naroste z 114.507.629 kusů na 314.507.629 kusů. Oficiální počet akcií a hlasovacích práv nové číslo reprezentuje k 10. listopadu.

Masívní změna podílů je spojena s odchodem Vítkových lidí včetně něj k vedení skupiny Orco. Rezignaci z představenstva Orco Property Group oznámili jak Radovan Vítek tak i Tomáš Salajka, který fungoval v roli generálního ředitele. „Ve specifických záležitostech bude podporovat firmu do konce roku,“ stojí ve sdělení Orco. Nadále se bude soustředit primárně na svou pozici ve společnosti CPI.

Dominantou v další strategii skupiny Orco mají dle prohlášení firmy nově být rozvojové projekty v rámci CEE regionu včetně pražských Bubnů a akvizice dalších projektů v budoucnu, uvádí oficiální prohlášení. Na tyto účely mají být vynaloženy příjmy z navýšení kapitálu.

Newsletter