Orco prudce navyšuje kapitál, Vítek opouští vedení

Realitní skupina Orco na své pondělní mimořádné valné hromadě rozhodla o navýšení kapitálu o 59,2 milionu eur či 200 milionů kusů akcií. Kapitál upsaly rovným dílem dvě společnosti z Kypru a Britských panenských ostrovů, za kterými stojí Češi. Orco bude chtít akcie uvést na burzy Paříži a Varšavě. V Praze se s titulem již neobchoduje. V Paříži dnes kurz akcie padl až na 0,33 eur.

Orco uvádí, že 100 milionů kusů akcií na par value 10 eurocentů a upisovací ceně 0,296 eur na akcii, celkem tedy za 29.600.000 eur, upsalo ve prospěch Aspley Ventures Limited, registrované na Britských panenských ostrovech, entity „spojené s Pavlem Španko“. Stejný rozsah akcií Orco upsalo ve prospěch kyperské Fetumar Development Limited, spojené s Janem Grenerem. Na burzu mají být akcie dle Orco uvedeny „co nejdříve“.

Pro počet burzovně obchodovaných akcií je to zcela zásadní. Z dosavadních 11.450.762,90 eur akciového kapitálu firmy se stane 31.450.762,90 eur, počet akcií naroste z 114.507.629 kusů na 314.507.629 kusů. Oficiální počet akcií a hlasovacích práv nové číslo reprezentuje k 10. listopadu.

Masívní změna podílů je spojena s odchodem Vítkových lidí včetně něj k vedení skupiny Orco. Rezignaci z představenstva Orco Property Group oznámili jak Radovan Vítek tak i Tomáš Salajka, který fungoval v roli generálního ředitele. „Ve specifických záležitostech bude podporovat firmu do konce roku,“ stojí ve sdělení Orco. Nadále se bude soustředit primárně na svou pozici ve společnosti CPI.

Dominantou v další strategii skupiny Orco mají dle prohlášení firmy nově být rozvojové projekty v rámci CEE regionu včetně pražských Bubnů a akvizice dalších projektů v budoucnu, uvádí oficiální prohlášení. Na tyto účely mají být vynaloženy příjmy z navýšení kapitálu.

Newsletter