Orco stáhne akcie z pražské burzy do několika týdnů

Odchod akcií realitní skupiny Orco Property Group z pražské burzy je otázkou několika týdnů. Prohlásil to šéf skupiny Tomáš Salajka. Orco zveřejnilo záměr o delistingu z českého trhu již na začátku července s tím, že důvodem je nízký objem obchodů a snaha omezit náklady. Firma ale zatím oficiálně nedodala podrobný harmonogram a podmínky stažení akcií. Akcie skupiny Orco mají zůstat obchodovány na trzích v Paříži a Varšavě.

Orka se zprostředkovaně týká také prohlášení německé realitní skupiny GSG Group (dříve Orco Germany). Podle slov generálního ředitele pro agenturu Bloomberg GSG jedná s bankami o dodání nového kapitálu na expanzi až ve výši jedné miliardy eur. GSG zároveň uvedla, že se zajímá o 16,8% podíl v rakouské realitní společnosti CA Immobilien Anlagen. Podíl je na prodej ze strany banky Unicredit. „Skupina Orco již má v GSG Group jen malý podíl, když dnes již 94 procent vlastní Radovan Vítek. Proto by zprávy v budoucnu neměly mít větší vliv na cenu akcií skupiny Orco,“ uvedl analytik Komerční banky Josef Němý.

S akciemi Orka se na BCPP obchoduje od roku 2005, aktuálně je na trhu celkem 114.507.629 kmenových akcií. „Dokončení stažení titulu z tuzemské burzy podléhá regulatorním a právním podmínkám a načasování a další detaily budou zveřejněny včas,“ uvedlo Orco k záměru opustit pražskou burzu v červenci.

Orco již své akcie stáhlo z budapešťské burzy v roce 2011. Cena akcií Orka na pražské burze za poslední rok sesunula od úrovně 60 korun za akcii ke 12 korunám za akcii, tedy na pětinu hodnoty.

Orco podniká především v Praze, Berlíně, Varšavě a Budapešti. V prvním čtvrtletí vykázala společnost čistou ztrátu 53,4 milionu eur, především z důvodu ztráty kontroly nad německou dcerou GSG Group, přičemž výnosy dosáhly 8,5 milionu eur. Výsledky za druhé čtvrtletí a celou první polovinu roku 2014 mají být známy 28. srpna.

Orco opustí pražskou burzu

Akcie Orco (+26 %) letí vzhůru po dohodě s bankou Credit Agricole

Realitní skupina miliardáře Vítka pohltila německé Orco a chce růst do Evropy

Miliardář Vítek buduje nové realitní impérium. „Německé Orco“ ovládne vložením CPI

Newsletter