Osm největších hloupostí, které kdy řekl Donald Trump

Spojené státy se již zanedlouho dočkají; 20. ledna se na slavnostní ceremonii konečně ujme prezidentského úřadu Donald Trump. Pojďme si tedy připomenout několik inspirativních myšlenek nadcházejícího nejmocnějšího muže planety. Co nejhloupějšího kdy Trump řekl? O tom napsal Washington Post.

  1. Čína vynalezla globální oteplování

Zatímco zbytek světa diskutuje nad tím, zda je globální oteplování skutečnou hrozbou pro naši planetu, Donald Trump v něm vidí především hrozbu pro ekonomiku USA. Jde totiž o nekalou praktiku jejich strategického obchodního partnera: „Myšlenka globálního oteplování byla stvořena Číňany a pro Číňany, a to se záměrem učinit americkou výrobu nekonkurenceschopnou.“ Čína tak patrně podplatila 97 % všech vědců na světě.

  1. Lenost je doménou černochů

Jako se Donald Trump netají svým ne zrovna kladným vztahem k menšinám dnes, netajil se jím ani nikdy předtím. „Lenost je doménou černochů,“ prohlásil kdysi podle jednoho jeho bývalého zaměstnance. Tím nespokojeným zaměstnancem je John R O’Donnell, který o Trumpově rasismu, lakomství a profesní neschopnosti napsal celou knihu.

O’Donnell v Trumped! cituje řadu dalších Trumpových zvláštních výroků, například tento: „Černoši počítají mé peníze! Nesnáším to. Jediný druh lidí, u kterých bych si přál, aby počítali mé peníze, jsou malí chlápci, kteří každý den nosí jarmulku.“

  1. Šetrné žárovky nás mohou zabít

Pro ochránce přírody je typická nejen touha chránit přírodu, ale také touha chránit přírodu na úkor lidí. Své o tom ví i Donald Trump, který v roce 2012 na svém Twitteru varoval před ekoteroristy, jež přišli s žárovkami šetrnými k životnímu prostředí; „Nezapomeňte, že nové žárovky – „šetrné k životnímu prostředí“ – mohou způsobit rakovinu. Buďte opatrní, ti idioti, kteří s tímto vynálezem přišli, jsou ignoranti.“

  1. USA a Írán ve válce proti Izraeli

Až Donald Trump nastoupí do Bílého domu, zahraniční politika USA patrně nabere úplně jinou dynamiku než doposud. V jaderné dohodě USA s Íránem lze najít krátkou klauzuli o tom, že Spojené státy poskytnou Iráncům školení o obraně v případě útoku. Záměrem je, aby se nějaká tulácká teroristická skupina nedostala k materiálům o jaderné technice. Trump však patrně umí číst mezi řádky; podle jeho svérázné interpretace je v dohodě následující: „Pokud Izrael zaútočí na Irán, jsme zavázáni přidat se na stranu Íránu.“

  1. Zdaníme vás, Číňani!

Za přesunutí výroby z USA nemohou líní Američané, kteří místo skutečné práce raději sedí v kancelářích na Wall Street a hrají si s penězi. Podle Trumpa za to může Čína, která dělá, co může, aby se vše vyrábělo tam a připravuje tak slušné a pracovité Američany o jejich pracovní místa. Před oznámením své kandidatury na prezidenta tak poslal Číňanům tento vzkaz: „Poslyšte vy č*****, zdaníme vás 25 procenty.“ Po tom se ukázalo, že i některé Trumpovy firmy mají kvůli nižším nákladům své závody v Číně.

  1. Mexiko posílá násilníky a vrahy

Trumpovi nevadí Mexičani, jak by někdo mohl usuzovat z jeho nápadu postavit mezi USA a Mexikem zeď. Vadí mu jen praktiky mexické vlády – jejím cílem je totiž podle Trumpa vytipovat mezi svými občany ty nejhorší z nejhorších a poslat je páchat zlo do USA. „Když Mexiko posílá lidi, neposílá ty nejlepší. Posílá lidi, co mají spousty problémů, aby si je odnesli s sebou. Berou drogy. Jsou to kriminálníci a násilníci. Avšak někteří, předpokládám, jsou i dobří lidé,“ prohlásil v jednom ze svých projevů minulý rok.

  1. Neciťte se hloupě, že jste hloupí

Až koncem ledna se Donald Trump stane nejmocnějším mužem planety, avšak nejchytřejším mužem planety už dávno je. A moc dobře to o sobě ví: „Sorry lůzři a hateři, ale moje IQ je jedno z nejvyšších – a vy všichni to víte! Ale neměli byste se kvůli tomu cítit hloupě či nejistě. Není to vaše vina,“ napsal Trump na svůj Twitter.

  1. Kdo může za 11. září?

Ostatně stejně bude Trump lepším prezidentem, než byl kdokoliv jiný v americké historii. Hlavně tedy lepší než George W. Bush; „myslím, že jsem mnohem víc kompetentní než kterýkoliv z nich. Říkejte si, co chcete, Světové obchodní centrum se zřítilo, když byl prezidentem on.“

Newsletter