Osobnosti TOP 09 k Vizi 2030: Stát jako servisman

TOP 09 představila 28. ledna svoji předvolební strategii s názvem Vize 2030. Ptali jsme se vybraných osobností TOP 09 o čem program je a jak se na něm podílely. Jak komentují představitelé TOP 09 vize ostatních politických stran? Podívejte se na rozhovory.

Ekonomický cyklus je neúprosný, čas od času přicházejí krize a recese. Jenom ten, kdo se na toto připraví, může být vůči krizi odolný, vysvětluje pro Roklen24, proč chce TOP 09 úspěšnou zemi a odolnou společnost, místopředsedkyně strany Markéta Pekarová Adamová.

„Chceme, aby stát byl neobtěžující, aby byl skutečným servismanem pro lidi pro firmy ale i pro obce nebo kraje,“ prozrazuje jeden z hlavních pilířů Vize 2030 poslanec TOP 09 Martin Plíšek. Je e-Government zatím jen prázdným slovem? Jakou zpětnou vazbu mají „road show“ po krajích?

„Jako mladý člověk chci společnost moderní, proevropskou, prozápadní, založenou na liberálně-konzervativních hodnotách,“ říká k Vizi 2030 předseda celostátního TOP týmu, mládežnické organizace TOP 09, Jan Kavalírek.

„Stojíme na prahu čtvrté průmyslové revoluce, což bude znamenat obrovské změny pro celou společnost. Neměli bychom čekat, až přijdou, ale připravit se na ně a už vytvářet prostředí doby čtvrté průmyslové revoluce. Pokud se nám to podaří, bude to zásadní stimul pro ekonomiku,“ dodává Jan Kavalírek.

ANKETA: Co si mladí politici myslí nejen o Zemanovi?

Newsletter