Ověřeno na datech: Uživatelé Apple mají nejvyšší úvěrové skóre

To, že uživatelé Apple nebudou patřit zrovna k té nejchudší vrstvě, by asi kdekdo mohl tušit. Abyste si mohli pořídit iPhone, iPad, Mac, anebo všechno dohromady, chce to mít pár nepotřebných desítek tisíc navíc. Ve prospěch tohoto tvrzení hovoří také závěry studie, kterou nedávno vydal startup LendingTree.

Startup LendingTree analyzoval dva miliony žádostí o půjčku, aby se dozvěděl více o své cílové skupině. Z dostupných dat bylo zjištěno, že nejvyšší úvěrové skóre mají uživatelé Apple. Úvěrové skóre přitom vyjadřuje, nakolik je dotyčný bonitním dlužníkem; souvisí tedy s odhadovanou pravděpodobností, s jakou bude úvěr splacen.

Greenpeace milují nakousnuté jablko. Proč zrovna Apple?

Přesněji, na první příčce jsou uživatelé Macu, následovaní uživateli iPadu. Dále pokračují uživatelé Windows, iPhonu a nejnižší úvěrové skóre mají v průměru uživatelé Androidu. Podrobnější výsledky studie včetně objemů úvěrů si můžete prohlédnout v přiložené tabulce, kde jsou úvěry rozčleněny na hypotéky a na osobní půjčky.

Nejedná se přitom o nijak překvapivý závěr. Produkty Apple patří v porovnání s produkty ostatních značek spíše k dražším alternativám. Vyšší úvěrové skóre pak obvykle mívají lidé, kteří mají více peněz.

Jak se tvoří kult? Jednoduše. Jako v Applu

 

Newsletter