Ovládne naše domácnosti Google nebo Apple?

V úvodu června představil Apple krom jiného aplikaci pro sledování zdravotního stavu jejího uživatele, jiný jeho systém HomeKit pak má umět ovládat pomocí telefonu různá elektrická zařízení v domácnosti, například termostaty či garážová vrata. Google teď kupuje firmu, zaměřenou na monitoring domácností a vzkaz je zřejmý: mezi oběma rivaly se rozhořívá bitva o nadvládu v našich domácnostech.

Zatím žádné iWatch. Apple představil iOS8 a bude nám hlídat zdraví a domovy

Výrobce chytrých termostatů a detektorů kouře Nest Labs, který patří internetové firmě Google, koupí za 555 milionů dolarů firmu zaměřenou na monitorování domácností Dropcam. Informuje o tom technologický blog Re/code.

Firmy Nest a Dropcam akvizici na blogu potvrdily. Google zprávu zatím odmítl podrobněji komentovat.

Google od vyhledávače stále silněji expanduje na nové trhy: vysokorychlostní připojení k internetu, mobilní elektronika, sdílení videa, vývoj aut bez řidiče, robotika. Nest koupil Google teprve letos za 3,2 miliardy dolarů. Byla to jeho druhá největší akvizice v historii. I to ukazuje postavení směru, kterými se hodlá vydat, v jeho další strategii.  

Dohoda byla považována za vstup firmy na rychle rostoucí trh „inteligentních“ domácností v době, kdy se stále častěji propojují domácí spotřebiče s internetem. Vyvolala však také obavy o ochranu soukromí, zvláště vzhledem k tomu, že je známo, že Google již nyní sbírá stohy osobních údajů o internetových zvycích uživatelů jeho služeb.

Dropcam umožňuje uživatelům sledovat domovy a kanceláře prostřednictvím svého kamerového hardwaru a softwaru. Firma na blogu uvedla, že po dokončení převzetí přijme zásady ochrany osobních údajů firmy Nest. To znamená, že veškeré informace nebude sdílet s žádnou jinou firmou, včetně Googlu, bez svolení uživatelů.

„Chytré“ rozvodné sítě? Google cílí na energetický trh

Google chce dostat internet do nedostupných oblastí. Přes miliardu investuje do satelitů

Nejcennější značkou světa je Google. +40 procent za rok

Newsletter