Pandemie vzala lidem zábavu, proto se vrhli na burzu

Foto zdroj: Roklen24, ČIK

Vlastně to ani nepřekvapí. Když covid zavřel kasina a znemožnil sportovní sázení, přeorientovali se lidé na burzu. Saxo Bank loni na jaře zaregistrovala silný příliv nových retailových klientů. Mnozí odvážlivci se vedle obchodování s akciemi pustili dokonce i do rizikovějších pákových obchodů, říká Tomáš Daňhel, senior relationship manažer a analytik v Saxo Bank.

V rozhovoru s Danielem GladišemVltava Fund Daňhel doplňuje taky další faktor, který pomohl většímu zájmu drobných investorů. Oproti minulosti vzrostlo na straně brokerů množství automatizovaných procesů. Noví klienti díky tomu nemusejí na otevření obchodního účtu čekat tak dlouho jako dříve. K ověření totožnosti stačí jen vyfotit občanku a můžou začít obchodovat téměř okamžitě. Na které věci by si měli drobní investoři dávat pozor? A je silná regulace investování vždy k užitku? Podívejte se na video Daniela Gladiše s Tomášem Daňhelem.

Toto je páté video osobností, které vystoupí na České investiční konferenci. Její osmý ročník proběhne 8.-9.11.2021. Na konferenci máte možnost se seznámit s nejlepšími českými a zahraničními investičními manažery a nahlédnout do jejich způsobu práce a uvažování. Více informací najdete na www.ceskainvesticnikonference.cz.

Rozhovor byl natočen v prostorách VOIX.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Holding a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter