Paralyzovaná Wall Street: čtvrtý den ztrát

Wall Street dnes prodloužila sérii ztrát na čtyřdenní, i když výprodej síly středeční seance se neopakoval. Trhu se drží nervozita plynoucí z geopolitických událostí a pravděpodobně i z blížící se sezóny firemních výsledků za první čtvrtletí letošního roku. Indexy zakončily s téměř totožnými ztrátami: S&P 500 -0,24 %, DJIA -0,23 %, Nasdaq -0,27 %.

Americký akciový trh nedokázal zvrátit směr pohybu po předchozích třech dnech ztrát, přičemž do centra pozornosti se dostalo vyostření situace na Blízkém východě. Saúdská Arábie bombardovala povstalecké skupiny v Jemenu, který sice není významným těžařem ropy, ale je významným uzlem mezinárodního vývozu komodity. Obavy, že nárůst konfliktu povede k výpadku dodávek ropy, vedly dnes cenu této komodity prudce výše. Americká lehká ropa WTI vystoupala až nad 52 dolarů za barel.

Ze zpráv z ekonomiky byl dnes zveřejněn týdenní počet žádostí o podporu v nezaměstnanosti, kterých přibylo 282 tis., mírně pod očekávání 290 tis.

Ceny ropy rostou nejprudčeji za 4 roky. Útok v Jemenu vyděsil

Dolar, který zahájil den opět slábnutím vůči euru až na 1,1055, se odpoledne „zmátořil“ a posílil zpět pod 1,09 EURUSD. Trhy si stále pamatují holubičí komentář Fedu z minulého týdne.

Silný dolar a propad cen ropy, to je charakteristika minulých týdnů, která pravděpodobně zahýbe nadcházející výsledkovou sezónou. Analytici FactSet očekávají první meziroční pokles firemních kvartálních zisků za posledních 6 let.

Ropa a dolar. Zisky amerických firem po 6 letech klesnou

Newsletter