Pavel Poc (ČSSD): Propadli jsme se do informačního bláta, co dál?

Médii rezonují témata jako Trump nebo brexit, co mě více bolí je chronická otrava Evropské unie mírou dezinformace a dezorganizace, nejen takto hodnotí proměny Unie od roku 2009 europoslanec za ČSSD Pavel Poc. Nemyslím si, že je český národ xenofobní, ale zase … chybí informace.

Dalším příkladem může být brexit. Český národ je pro EU neuvěřitelně cenný. Proč? Jak se poslancům Evropského parlamentu daří plnit jejich priority? Jaké to jsou u Pavle Poce?

Smolaři, suchozemské želvy, eurobrzdy. Takové výrazy zazněly na adresu českých europoslanců ve fiktivním videu z roku 2014 pod hlavičkou německé televize RTL, podle kterého čeští poslanci Evropského parlamentu promarnili možnost získat pro Českou republiku část pobřeží na chorvatském poloostrově Istrie. Video mělo za cíl podpořit zájem Čechů o Evropskou unii a volby.

 

Jakým způsobem výše uvedené video vznikalo, vidělo mnohem méně lidí. Pavel Poc pro sever Roklen24 řekl, že video se v poslední době znovu objevilo a jeho kanceláři přišlo tisíce emailů od lidí, kteří falešné zprávě uvěřili a dožadovali se vysvětlení, proč poslanci moře nezískali.

Newsletter