Pavol Krúpa: Arca Capital chce v Borussii Dortmund až 10 procent

Arca Capital investovala do slavného německého klubu Borussia Dortmund, jehož akcie jsou obchodovány na burze, zhruba devět milionů eur. Klub má dobré PR, dobrou značku, nepůsobí kontroverzně a je oblíbený mezi fanoušky. Serveru Roklen24 to řekl zakladatel a spolumajitel Arca Capital Pavol Krúpa. Jakou souvislost má tato investice s těžbou lithia v Česku?

„Z našeho pohledu je to dlouhodobější strategická investice. Momentálně se nám akcie Borussie Dortmund zdají podhodnocené,“ uvedl Krúpa. Dodal, že poradenské společnosti vidí cenu klubu zhruba 900 milionů eur. Arca Capital využila moment, kdy byla cena akcií určitými skutečnostmi stlačena dolů. Navíc se klubu poslední dobou nedařilo, tým se hledá.

Vývoj ceny akcie Borussie Dortmund:

Finančník Pavol Krúpa: Chci 30 % a víc, proto sázím na tyto akcie

Borussia byla založena roku 1909 a za svou více než stoletou historii dosáhla řady úspěchů. Je osminásobným mistrem Německa, z toho pětkrát triumfovala v Bundeslize (od roku 1964) a patří tak mezi tři nejúspěšnější německé celky. Čtyřikrát ovládla DFB-Pokal (německý pohár) a pětkrát domácí Superpohár. I na mezinárodní scéně má řadu úspěchů. V sezoně 1996/97 vítězila v Lize mistrů UEFA a následně získala Interkontinentální pohár. V ročníku 1965/66 zase vyhrála v Poháru vítězů pohárů.

V minulosti zanechali v klubu výraznou stopu čeští fotbalisté. V sezoně 1995/96 zde získal německý titul Patrik Berger a v sezoně 2001/02 ho napodobili reprezentanti Jan Koller a Tomáš Rosický, kteří společně patřili mezi hlavní tahouny tehdejšího týmu.

Ballspielverein Borussia 09 e. V. Dortmund (obecně známá pod zkráceným názvem Borussia Dortmund či BVB nebo BVB 09, v překladu: Dortmundský spolek míčových her Prusko 09) je německý sportovní klub sídlící ve městě Dortmund, ve spolkové zemi Severní Porýní-Vestfálsko. Působí v nejvyšší německé soutěži, zvané Fußball-Bundesliga, kde patří mezi „top“ celky s největší tradicí, úspěchy i diváckým zájmem.

 

 

Newsletter