Dolar se po včerejším zpevnění proti euru obchoduje pod 1,1500 EURUSD. Zapůsobila situace v Číně. Procyklické měny i měny regionu zůstávají pod výprodejním tlakem. Koruna oslabila nad 24,50 za euro.

Pět FinTech společností, které stojí za to sledovat

Nyní, když se banky naučily žít bok po boku s FinTech společnostmi, se na scéně objevují noví hráči, kteří se zaměřují na spolupráci se zavedenými finančními institucemi. Nejlepší způsob, jak zůstat v obraze ohledně současných obchodních trendů, je sledovat nově se objevující FinTech společnosti.

Zde je pět startupů, které server Bank Innovation přidala na svůj seznam sledovaných trendů:

TrueLayer

Tento startup se snaží propojit developery s bankovní infrastrukturou. Britská společnost TrueLayer, založená v červenci roku 2016, minulý měsíc zveřejnila svou první API sadu. REST API umožňuje developerům synchronizovat své aplikace s daty účtů zákazníků všech hlavních bank a kreditních karet ve Velké Británii.

„Zákazníci se přesunují od bank k bankovnictví,“ uvedla společnost v Medium post. „Očekáváme sdílení našich bankovních dat s dalšími aplikacemi k usnadnění plateb, financování online nákupů nebo k poptávce o cestovní pojištění, zatímco si rezervujete svou dovolenou.“

Wisebanyan

Ve světě robotechnologií, který je zaplněn velkými hráči jako SigFig nebo Wealthfront, je těžké si představit nějakou malou společnost tlačící se do popředí. Tou je právě WiseBanyan, firma založená v roce 2014, o které se tvrdí, že ji lze zařadit mezi tři nejlepší finanční poradce na trhu. Začínala pomáháním lidem spořit a investovat tak, aby dosáhli svých cílů, díky volné mobilní aplikaci. V roce 2016 se společnost dostala do tempa, spustila svůj první placený produkt, uživatelská základna se více než zdvojnásobila a aktiva ve správě se blíží 100 milionům dolarů. Na konci roku 2016 měla společnost více než 20 000 uživatelů oproti 9 000 o rok dříve.

Tento startup nyní vytváří nové finanční produkty, jako je hypotéka a pojištění, a „buduje banku od konce,“ jak řekl nedávno spoluzakladatel Herbert Moore Bank Innovation. „Když se nám podařilo získat klienty a upevnit s nimi vztahy, je naprosto přirozené a smysluplné nabízet nové produkty,“ řekl.

Onfido

Tato společnost byla podle Crunchbase založena již v roce 2012, ale získala první peníze až v srpnu roku 2014.

S využitím umělé inteligence poskytuje Onfido řešení vzdáleného ověření identity zaměřující se na on-demand economy. „Onfido kombinuje globální pokrytí a jedinečné match-rates se silnou a důkladnou konfigurací kontrol, která umožňuje získat maximální počet uživatelů s minimálním riskem,“ uvádí webové stránky společnosti.

Onfido získalo doposud téměř 30,5 milionů dolarů.

Grain

Tento startup se snaží pomáhat novým investorům udělat první kroky a založit portfolio přes online sociální Watson platformu.

Grain, založený v roce 2014 se sídlem v San Franciscu, nedávno zveřejnil verzi 2.0 své aplikace v iOS app storu. Verze 2.0 zesiluje a vylepšuje služby a strategie „sociálního investování“. Přesněji Grain umožňuje uživatelům „hrát si“ na investory s přáteli, dříve než se zavážou k financování určité investice. Tato aplikace pomáhá investorům objevovat nové investice, ale není investičním poradcem.

„Naší vizí je být místem, do kterého si zajdete, abyste získali kompletní kontrolu nad svými investicemi. Navíc se ale nebudete cítit zavaleni hromadou dat a matoucích zpráv,“ řekl nedávno Grain CEO Bank Innovation.

Grain je členem současné třídy INV Fintech, sesterského akcelerátoru této sítě.

Payjoy

Tento startup založený v roce 2015 bývalými odborníky na Google Maps nabízí leasing na věci, bez kterých dnešní generace nedokáže žít – smartphony. Zákazníci se mohou zaregistrovat na PayJoy u kteréhokoli místního obchodníka za pomoci Facebook účtu, mobilního čísla a vládou vydaným občanským průkazem. Poté společnost poskytne služby mobilního financování, umožní zákazníkovi nakupovat smartphony modelem pay-as-you-go v měsíčních splátkách.

Nejzajímavějším faktem je ale to, že na konci každého měsíce, pokud zákazník nezaplatí splátku, PayJoy vzdáleně smartphone vypne a umožní zákazníkovi vytáčet pouze tísňové volání a PayJoy zákaznický servis

Zatím tato společnost získala 10,5 milionů dolarů ve třech kolech financování.

Newsletter