Philip Morris ČR zvýšil zisk a odbyt v Česku i na Slovensku

Tuzemskému tabákovému producentovi Philip Morris ČR od ledna do září letošního roku meziročně vzrostl hrubý zisk o 6,2 procenta na 3,9 miliardy korun. Konsolidované tržby bez spotřební daně a DPH klesly o 21,3 procenta na osm miliard korun, to ale důsledkem změny provozního modelu ve výrobě. Tržní podíl Philip Morris ČR na českém trhu mírně klesl.

V samotném třetím čtvrtletí tržby firmě klesly meziročně o 23 procent na 2,939 miliardy korun a hrubý zisk vzrostl o 1,4 procenta na 1,462 miliardy korun.

„Náš hrubý zisk za prvních devět měsíců 2015 vzrostl především díky příznivému vývoji cen v České republice i na Slovensku a zároveň v důsledku příznivého objemu prodejů na Slovensku,“ uvedl předseda představenstva a generální ředitel Philip Morris ČR András Tövisi.

Za růstem zisku českého tabáku stojí růst cen v České republice i na Slovensku. Také odbyt se na obou trzích ve třetím čtvrtletí meziročně zvýšil. Trendy ve vývoji tržního podílu v obou zemích zůstávají stejné. Klesá podíl na českém a roste na slovenském trhu. Tržní podíl klesl v Česku u 1,1 procenta, na Slovensku o 2 procenta vzrostl. Odbyt v Česku ale vzrostl o necelá dvě procenta, na Slovensku o více jak 3,5 procenta.

„Provozní výsledky vnímáme lehce pozitivně, ceny akcií by mohly reagovat mírným růstem,“ uvedli analytici Komerční banky.

 

Newsletter