Dolar po včerejším oslabení část ztrát smazává v dolarovém indexu i proti procyklickým měnám. Vůči euru se posouvá zpět pod 1,1880 EURUSD. U měn regionu je patrný mírný výprodejní tlak. Kurz koruny se obchoduje nad 25,50 za euro.

Pivovary Lobkowicz po úpisu navýšily základní kapitál ze dvou milionů na 1,87 miliardy korun

Skupina Pivovary Lobkowicz navýšila svůj základní kapitál ze dvou milionů korun na 1,87 miliardy Kč, oznámila ve zprávě. Minulý týden pivní titul vstoupil na pražskou burzu.

Základní kapitál firmy po navýšení tvoří 11,687 milionu kmenových akcií na majitele v zaknihované podobě o jmenovité hodnotě 160 Kč. Účinky zvýšení nastaly ke 23. květnu.

„V souvislosti se zvýšením základního kapitálu byly kapitalizovány všechny akcionářské půjčky, v důsledku čehož v současnosti nemají akcionáři z tohoto titulu žádné pohledávky za společností,“ uvedla firma s tím, že její kladný vlastní kapitál přesahuje v současnosti hodnotu jedné miliardy korun.

Pivovary Lobkowicz prodaly ve veřejné nabídce včetně nadlimitní opce celkem 2,53 milionu kusů nových akcií za 404,8 milionu korun. Původně plánovali také stávající akcionáři pivovarů uvolnit své podíly v celkovém rozsahu 3,4 milionu akcií současných akcionářů, ti se však rozhodli si své podíly prozatím ponechat.

LN: Sešlo z akvizice, kterou chtěly Pivovary Lobkowicz (+komentář analytika)

Piva Lobkowicz na pražské burze: Nástup vlažný, J&T čeká růst

IPO Pivovarů Lobkowicz: Jen nové akcie, jen za 160. Neúspěch, zní od analytiků

Pivovary Lobkowicz míří na burzu. Svěží vítr nebo spadne pěna?

Newsletter