Dolarový index umazal část dopoledních ztrát a přehoupl se nad hranici 90,1 bodů. Euro se proti dolaru obchoduje nad 1,2160 EURUSD, což odpovídá korekci posílení po zveřejnění evropských indexů PMI. Měny regionu oslabují. Koruna se posunula do okolí 26,13 za euro.

Pivovary Lobkowicz zvýšily tržby přes nepřízeň letní sezóny

Pivovarnická skupina Pivovary Lobkowicz Group, jejíž akcie jsou obchodovány na pražské burze, za devět měsíců roku zvýšila tržby meziročně o 2 % na 923,4 milionu korun, ze samotného prodeje piva o 3 % na 859,6 milionu korun. Tržby z vývozu narostly o bezmála 10 % na 189,6 milionu korun.

Do růstu tržeb se dle firmy promítly jak vyšší prodeje, tak i vyšší prodejní ceny. Do jejich celkového objemu naopak dle pivovarnické firmy negativně promluvilo horší než počasí v červenci i srpnu, které celkově zasáhlo konzumaci piva.

„Nepříznivé počasí v letních měsících vyústilo v České republice ve slabší růst tržeb proti roku 2013,“ uvedla firma. Domácí tržby za devět měsíců roku dosáhly objemu 733,8 milionu korun.

Klíčovým exportním zákazníkem jsou německé maloobchodní řetězce Norma a Lidl, skrze které firma vyváží pivo na trhy na Slovensku, v Polsku, Rumunsku, Maďarsku či Bulharsku. Expanduje také přímo u slovenských zákazníků.

„Jsme potěšeni, že můžeme za devět měsíců roku oznámit solidní finanční výsledek. Přes obtížné letní podmínky jsme zvýšili jako objemy tak ceny na hektolitr a překonáváme tuzemský pivní trh růstem tržeb z prodejů piva. Sezónnost nezasáhla náš export,“ uvedl k výsledkům mimo jiné generální ředitel skupiny Zdeněk Radil.

Newsletter