Platební partnerství: TransferWise a Apple Pay si podaly ruce

Fintech startup TransferWise umožní uživatelům z celého světa provádět zahraniční platby ve snaze zjednodušit a více zabezpečit své transfery, a to díky službě Apple Pay. Jak tato spolupráce bude probíhat?

Tato londýnská společnost zaměřující se na peněžní převody uvedla, že bude v USA a v dalších zemích využívat platební služby společnosti Apple, čímž navazuje na podobné kroky učiněné předloni ve Velké Británii. Znamená to, že uživatelé zařízení se symbolem nakousnutého jablka již nebudou muset vkládat svou platební kartu nebo zadávat její údaje za účelem poslání peněz prostřednictvím TransefWise. Nově nyní mohou zasílat prostředky skrze svůj Apple Pay účet, což urychlí a zabezpečí celý proces.

Startup doufá, že tato služba pomůže nárůstu objemu transakcí tím, že se napojí na uživatelskou základnu jedné z největších technologických společností, kterou Apple bezesporu je.

 „Takhle je to o dost praktičtější,“ řekl v interview Gregory Talon, vedoucí oddělení spotřebitelských produktů společnosti TransferWise. „A protože uživatelé nemusí pokaždé zadávat údaje kreditní karty, snižuje se riziko toho, že by někdo pozoroval informace, které zadáváte,“ dodal.

Šest let stará TransferWise je jednou z nejlépe financovaných evropských fintech společností. Mezi její nejvýznamnější investory patří britský miliardář Richard Branson, venture capital firma Andreessen Horowitz a zakladatel PayPal Holdings Max Levchin. Firma se řadí mezi narůstající část subjektů, které využívají digitálních technologií k usnadnění a zlevnění posílání peněz do zahraničí. V současné době zpracuje měsíčně více než 1,2 miliardy dolarů.

Společnost uvedla, že propojení Apple Pay a TransferWise je ve Spojeném království povzbudivé. Víc než 10 % všech TransferWise transakcí z a do britských liber prováděných ze zařízení s operačním systémem Apple IOS je financováno skrz Apple Pay.

Další krok přichází s tím, jak se zintenzivňují partnerství v oblasti plateb, neboť firmy – včetně bank, telekomunikačních poskytovatelů a velkých technologických společností – se snaží nabrat náskok v tomto konkurenčním odvětví.

Další země, ve kterých proběhne integrace TransferWise s Apple Pay, budou Austrálie, Švýcarsko, Francie, Španělsko, Irsko a Itálie.

Newsletter