Po čem touží nejbohatší? Proč je zajímá město uprostřed Indie?

Společnost Knight Frank vydala tradiční zprávu The Wealth Report, která mapuje trendy mezi nejbohatšími lidmi světa. Server Monty Rich se podíval na to nejzajímavější, co aktuální vydání nabízí.

Wealth Report se soustředí převážně na lidi spadající do takzavné UHNWI kategorie, což je anglický akronym pro Ultra HIgh Net Worth Individual. Česky se jedná o jedince, kteří disponují jměním (očištěném o závazky) v hodnotě alespoň 30 milionů dolarů (přes 660 milionů korun).

Největší strašák – čeho se bohatí bojí?

73 % se obává politické nestability
67 % se bojí, že jejich majetek ztratí na hodnotě
59 % má strach ze zvyšujících se daní

Kde mají bohatí chuť investovat do nemovitostí?

Knight Frank nabízí hned několik destinací, které mohou mnohé překvapit. Londýn, New York, Paříž nebo Tokyo totiž privátním movitým investorům nestačí. Kam tito lidé směřují svou pozornost a kde budou s velkou pravděpodobností investovat do nemovitostí?

Amsterdam

Město kanálů, bicyklů a zábavy pro dospělé si pomalu buduje pověst technologického hubu regionu a jednoho z nejvíce inovativních měst na světě. Startupová kultura zde vzkvétá. Když k tomu přičteme strategickou polohu, máme ideální místo pro bydlení i pro byznys.

Mexico City

Hlavní město Mexika se těší přítomnosti korporací z automobilového, logistického i telekomunikačního průmyslu. Zahraniční investory láká především jako jakási startovací plocha pro přístup na zbytek rozvíjejících se trhů regionu. Od roku 2000 se v Mexico City postavilo 170 nových kancelářských budov a stavba nového mezinárodního letiště je v procesu.

Bengalúru

Hlavní město startupů a IT v rámci Indie je v hledáčku velkých společností. Postavit zde inovační centra a odchytávat zdejší talent je pro ně lákavou vidinou. Působí zde totiž hned několik výzkumných středisek včetně státem vlastněných výzkumných organizací. A sami víme, kolik Indů pracuje v technologických společnostech po celém světě… a mnozí z nich jsou v nejvyšších exekutivních pozicích.

8 nejdražších lokací aneb na kolik čtverečních metrů vystačí 1 milion dolarů v případě nákupu luxusní nemovitosti:

Alternativní investice pro movité

Z hmotných investic se největší pozitivní meziroční změně těší víno – zaznamenalo 24procentní nárůst poptávky a z pomyslného trůnu tak sesadilo automobily. Po investičních vínech a veteránech pak začaly bohaté zajímat zejména staré mince.

V rámci opačného spektra přestává být mezi dolarovými milionáři “cool” investovat do nábytku. Zájem má o meziročně o třetinu méně investorů. 14procentním tempem pak klesala poptávka po čínské keramice.

Po čem horní 1 procento touží?

 1. Luxusní motorová jachta
  2. Plachetní jachta
  3. Private jet
  4. Dostihový kůň
  5. Sportovní tým

  Zbývá se jen zeptat – máte to podobně?

Newsletter