Podcast: Česká aplikace pro nevidomé podnikatele dobyla svět

Pro zcela zdravého člověka to není téma, ale pro nevidomého podnikatele to může být komplikace. Jak poznat, kterou bankovku jim zákazník vrátil? Právě tento problém přiměl Tomáše Jelínka, aby vyvinul aplikaci Cash Reader. Nevidomí nebo slabozrací lidé si díky ní ověřit, jakou hodnotu drží v ruce.

Dnes už aplikaci využívá více než 110 tisíc uživatelů po celém světě. Ani exotické měny jako tanzanský šilink nebo mongolský togrog nepředstavují pro Cash Reader problém. A nejen to. Díky svému vynálezu se Jelínek dostal i do programu CzechMatch agentury CzechInvest. V jeho rámci se podíval i do Singapuru, kde navázal další partnerství.

Poslechněte si podcast Václava Pavlečky s Tomášem Jelínkem a Lucií HustolesovouCzechInvestu.

SWCSummit podcasty budou vycházet pravidelně po celý rok. Těšit se můžete na hosty jako Tosca Musk, sestra Elona Muska, Marvin Liao z 500Startups, Ondřej Vlček – CEO AVASTu, Tania le Moigne, zakladatelky české pobočky GOOGLE, Káťa Vacková z LOONO, která zachraňuje životy bojem s rakovinou, vědce a manažera Martina Tolara, který je už na prahu objevu léku na Alzheimerovu chorobu, Jana Řežába z TimeisLtd. a mnohých dalších!

Roklen24 je mediálním partnerem letošního Startup World Cup & Summitu a za vytvoření podcastu děkujeme nahrávacímu studiu PODCASTROOM. Zvědavé dotazy pokládal Václav Pavlečka, CEO fondu Air Ventures a zároveň co-founder akce Startup World Cup & Summit.

Newsletter