Podcast pro startupisty. Víte, jak zapůsobit na venture kapitalistu?

Pro investora je nezbytné mít dobře vyvinuté kritické myšlení. Díky němu pozná slabá místa v projektech aspirujících startupistů, říká Ivan Kristel, Head of Venture Capital Department fondu MiddleCap Group.

Kristelův fond dostává ročně až tři tisíce poptávek po financování. Pro takové množství už je třeba mít vyvinutý filtr pro vyhledání projektů s potenciálem. Tým fondu se proto snaží číst mezi řádky a najít důvody pro vyřazení projektu. Pokud je nenajdou, analyzují návrh hlouběji, přičemž cesta ke kladnému rozhodnutí může trvat až několik měsíců.

Zakladatelé startupů by si měli tento podcast poslechnout, protože jim napoví, jak správně svůj projekt připravit. Důležité je se na něj snažit podívat i očima investora – co on chce slyšet. Jakou roli hraje v celém procesu psychologie? A co je „bullshit meter“? Poslechněte si podcast Václava Pavlečky s Ivanem Kristelem.

Tato epizoda je součástí série podcastů k Startup World Cup and Summit. Finále této soutěže proběhlo 6. října 2021. Vítězem se stal český startup Tatum Blockchain Services, který se soustředí na rozvoj aplikací na technologii blockchain.

Newsletter