Americká centrální banka zvýší sazby o 25 bodů. Klíčový bude jejich výhled. Evropské i americké výnosy rostou. Dolar navýšil ztráty krátce k 1,0800 za euro. Koruna otestovala 23,70 za euro.

Podcast s „nejhůře placeným šéfem v Česku“: Účtárna mi zaokrouhlila mzdu na nulu

Když se stal Ondřej Vlček šéfem Avastu, chtěl po vzoru startupistů ze Silicon Valley pracovat za symbolický dolar ročně. Jak se ale následně ukázalo, rozdělit dolar na dvanáctiny bylo příliš složité. Proto teď o sobě s nadsázkou říká, že je nejhůře placeným šéfem v Česku.

Jinak ale Ondřej Vlček dokonale splňuje příběh člověka, který se vypracoval až na vrchol. Do firmy nastoupil jako programátor-brigádník už před čtvrtstoletím. V rozhovoru s Václavem Pavlečkou vysvětluje, jak se připravoval na pozici COO, nebo proč je pro něj velkým vzorem společnost Amazon. Poslechněte si podcast.

SWCSummit podcasty budou vycházet pravidelně po celý rok. Těšit se můžete na hosty jako Tosca Musk, sestra Elona Muska, Marvin Liao z 500Startups, Tania le Moigne, zakladatelky české pobočky GOOGLE, Káťa Vacková z LOONO, která zachraňuje životy bojem s rakovinou, vědce a manažera Martina Tolara, který je už na prahu objevu léku na Alzheimerovu chorobu, Jana Řežába z TimeisLtd. a mnohých dalších!

Roklen24 je mediálním partnerem letošního Startup World Cup & Summitu a za vytvoření podcastu děkujeme nahrávacímu studiu PODCASTROOM. Zvědavé dotazy pokládal Václav Pavlečka, CEO fondu Air Ventures a zároveň co-founder akce Startup World Cup & Summit.

Newsletter