Americká centrální banka zvýší sazby o 25 bodů. Klíčový bude jejich výhled. Evropské i americké výnosy rostou. Dolar navýšil ztráty krátce k 1,0800 za euro. Koruna otestovala 23,70 za euro.

Podceňovaní mileniálové „zachraňují“ ekonomiku

Mileniálové. Vypadají, že atletické tenisky nosí jen pro parádu. Džusy kupují, protože je to „in“. Nedávný výzkumný článek Gallupu přichází z ekonomickými závěry z generačního poklesu obezity. Kdo „zachraňuje“ ekonomiku?

Obezita v USA mezi lety 2008 a 2015 rostla. Poklesla ale u generace 19 – 35 let, uvádí Gallup, který provádí průzkumy a poskytuje analýzy trendů, včetně těch, které se týkají zdraví. Zmiňovaná věková skupina zaznamenala v tomto období pokles obezity o 0,6 procenta (Obesity, Smoking Damage U.S. Economy). Ano, je to málo, ale je to jasné vybočení. Mohlo by to mít co dočinění s tím, že mileniálové více sportují, naznačuje grafika Bloomberg.

Tyto trendy v obezitě znamenají velké ekonomické důsledky. Dodatečné náklady na zdravotní péči o obézní dosahují ve Spojených státech ročně neuvěřitelných 142 miliard dolarů, poznamenává Gallup. Jiné výzkumy potvrzují, že obezita je špatná i pro růst ekonomiky. Může prý dokonce snižovat mzdy.

Newsletter