Americké výnosy rostou více než evropské. Dolar obrátil do zisku pod 1,0650 za euro. Měny regionu v mírné ztrátě. Koruna se obchoduje nad 25,25 za euro.

Podnikání. Překážka pro ženu, ale ne pro muže?

Ženy mnohem více zvažují děti jako možný kariérní problém, zatímco muži to tak nemají. Myslí si to Kateřina Tygl, spolupořadatelka konference Ženy v byznysu. Ona sama si to nemyslí, protože dítě má podle ní dva rodiče. Sama svoje podnikání a péči o šestnáctiměsíční dceru řeší důslednou organizací.

Kateřina pořádá konferenci společně s Alenou Barnovou. Obě se shodly, že jejich cílem bylo udělat konferenci už od počátku maximálně konkrétní. Chtěly se vyhnout klišé a poskytnout podnikatelkám co nejlepší rady pro jejich podnikání. Loňský druhý ročník byl kvůli covidu online, ale obě díky tomu dostaly nové nápady pro příští ročník. Jaké? Poslechněte si podcast Anny Liprtové ze Startup World Cup and Summit týmu.

Tato epizoda je součástí série podcastů k Startup World Cup and Summit. Finále této soutěže proběhlo online 14. října 2020. Vítězem se stal lucemburský startup HighSide, který se soustředí na ochranu dat a digitální identity. Neztratili se ani Češi, projekt 24 Vision Systems bral bronz.

Newsletter