Americké výnosy rostou, efekt přelití vidíme i na ostatních bondových trzích. Dolar v zisku pod 1,0650 za euro. Rostoucí americké tržní sazby a silný dolar dostaly měny regionu do ztráty. Koruna nad 24,45 za euro.

Pohled ekonoma: Akcie Kofoly jsou podhodnocené

Akcie nápojářské společnosti Kofola, které se dnes na pražské burze obchodují prvním dnem, uzavřely u 515 korun za kus proti upisovací ceně na 510 korunách za akcii o procento výš. 

Start akcií Kofoly na pražské burze je vlažný. Upisovací cena 510 korun je blízko spodní hrany zvažovaného pásma 500 až 650 korun a ani dosavadní růst jejich ceny není nijak citelný. To jistě nejsou kdovíjak příznivé signály. Marketing, na němž značka z podstatné míry staví svoji pověst, v tomto případě tolik nezabral. Ocenění Kofoly je ovšem podle našich modelů nad současnou cenovou úrovní, takže střednědobě až dlouhodobě lze čekat mírné zhodnocování. V porovnání se srovnatelnými burzovními tituly je cena akcií nyní Kofoly mírně podhodnocená.

Akcie Kofoly dnes plně vstupují na pražskou burzu. Cena stanovena na 510 korun

Zveřejnil(a) Roklen24 dne 1. prosinec 2015

Předpokládáme, že Kofola se v rámci své expanze, financované právě i z prostředků získaných na burze, dále zaměří na balkánské země, kde dojde z její strany k akvizici dalších nápojářských značek. Bude se ale také koncentrovat ne konsolidaci své činnosti na trzích, kde je již dobře zavedená (ČR, SR), a na dokončení restrukturalizace polské divize.

Disclaimer: Tento článek má pouze informativní charakter a neslouží jako investiční doporučení dle zákona č. 256/2004 Sb. o podnikání na kapitálovém trhu. Při zpracování tohoto článku autor vycházel z veřejně dostupných zdrojů. Za případné chyby v textu nebo v datech nenesou společnosti Roklen Fin a.s. ani Roklen360 a.s. zodpovědnost.

Newsletter