Tlaky na slabší dolar přetrvávají. Euro profitovalo z rostoucích výnosů, které podpořila zpráva o dodatečné dodávce vakcíny Pfizer, vliv měly i výhledy bank Goldman Sachs a City sázející na vyšší evropské tržní sazby. České výnosy v závěru minulého týdne klesly, včera část poklesu smazaly. Koruna se drží nad hranicí 25,90 za euro.

Polsko zrušilo kontrakt na 50 helikoptér od Airbusu

Polská vláda zrušila kontrakt na 50 helikoptér v hodnotě 13,5 miliardy zlotých (téměř 85 miliard Kč), které měla společnost Airbus dodat polské armádě. Oznámilo to dnes podle agentury Reuters polské ministerstvo hospodářství.

Předběžnou dohodu o koupi 50 helikoptér EC 725 Caracal podepsala předchozí polská vláda, kterou loni v parlamentních volbách drtivě porazila konzervativní strana Právo a spravedlnost (PiS).

Polská média začátkem letošního roku informovala, že Polsko tuto předběžnou dohodu zrušilo. Airbus však poté oznámil, že jednání pokračují. „Rozpory ve vyjednávacích pozicích obou stran znemožnily dosažení kompromisu, takže pokračování rozhovorů je zbytečné,“ uvedlo dnes polské ministerstvo hospodářství.

Newsletter