Portfolia miliardářů – na co nyní sází nejvíce?

Pokud v USA spravujete portfolio za více než 100 milionů dolarů, musíte podávat regulatorní hlášení Komisi pro cenné papíry a burzu (SEC) – a to nejpozději do 45 dní od konce čtvrtletí. Největší hedgové fondy vlastněné světově nejznámějšími miliardáři již tyto reporty za 2. čtvrtletí podaly, nyní je tak možné nakouknout jim pod pokličku a podívat se, jaké pozice k 30.6. navyšovaly nebo naopak jakých titulů se zbavovaly.

Technologie stále lákadlem

Apple

Všechny top hedgové fondy zjevně kupovaly nebo navyšovaly svou pozici v technologickém gigantu Apple, píše server Billionairesportfolio.com. Pro tento titul byl příznivým krokem v červnu provedený akciový split v poměru 7:1, díky kterému se cena akcie dostala pod 100 dolarů. Tím se titul Apple stal dostupnějším více investorům. Od 23. dubna, kdy společnost plánovaný split oznámila, akcie posílila o více než 20 %. Aktuálně se pohybuje na ceně 97,5 USD, těsně pod psychologickou hranicí 100 USD. Cílová cena podle konsensu agentury Bloomberg je u úrovně 106 dolarů.

Facebook

Manažer světově nejúspěšnějšího hedgového fondu David Tepper navýšil pozici ve Facebooku, který má za sebou velmi úspěšné čtvrtletí a od začátku roku posílil o 36 %. Zda si podobné tempo udrží do konce roku, je otázkou. Aktuálně se Facebook obchoduje za 74,3 USD, cílová cena podle agentury Bloomberg je 85,9 USD.

Zynga

Patrick McCormack, šéf společnosti Tiger Consumer Management, nakoupil nově akcie společnosti vytvářející online hry Zynga. Alespoň z pohledu 2. čtvrtletí je nyní zřejmé, že to nebyla příliš dobrá koupě – akcie od začátku března oslabily z 5,24 USD na 2,86 USD. Bude zajímavé sledovat, zda Patrick McCormack bude přesvědčen o těchto akciích i ve třetím čtvrtletí.

Netflix

Společnost Netflix by mohla být vyhlášena jedním ze skokanů posledních 4 měsíců – její akcie posílily za tuto dobu o téměř 40 %. Mezi ty, kteří důvtipně stihli na tuto vlnu naskočit, patří Tiger Golbal s podílem za téměř 200 milionů dolarů nebo Andreas Halvorsen z Viking Global, který nakoupil akcie Netflixu v hodnotě téměř 600 milionů dolarů. Miliardář Carl Icahn naopak svůj podíl snížil o 480 000 akcií na 1,8 milionů akcií. Akcie Netflix se aktuálně obchodují za cenu 455,4 USD.

Charter Communications

Na operátora kabelové televize Charter Communications vsadil úspěšný fond magnáta Warrena Buffeta Berkshire Hathaway. Podle regulatorní zprávy nakoupil fond podíl za 366 milionů dolarů. Akcie po oznámení této informace posílily v poobchodní fázi o 2 %. Mezi nové tipy Warrena Buffeta patří dále například Now Inc., distributor energie, který se oddělil od poskytovatele vybavení pro těžaře ropy, National Oilwell Varco Inc.

Verizon Communications

Další titul, na který sází Warren Buffet již nějakou dobu, je Verizon Communications. Během 2. čtvrtletí svůj stávající významný podíl v této telekomunikační společnosti ještě navýšil a přidal 4 miliony nových akcií – jeho podíl má nyní hodnotu více než 700 milionů dolarů. Z osvědčených tipů Warrena Buffeta, ve kterých během 2. čtvrtletí navýšil svůj podíl, lze zmínit ještě například General Motors, IBM, nebo Wal-Mart.

Gannett Co.

Mezi horkým tipem investora Carla Icahna je mediální společnost Gannett, kde nyní vlastní 6,6% podíl. V samostatném prohlášení Komisi SEC oznámil, že k 4. srpnu koupil celkem 15 milionů akcií. Společnost Gannet 5.srpna zveřejnila, že chce oddělit divizi tištěných médií včetně USA Today do samostatné společnosti. Akcie Gannet po včera zveřejněné zprávě o podílu Carla Icahna v této společnost poskočily v poobchodní fázi o 5,7 %.

Sektory a nejčastěji vlastněné tituly

Jak shrnuje server Billionairesportfolio.com, manažeři největších hedgových fondů stále věří technologickému sektoru, zdravotnictví a biotechnologii, začínají však předpovídat pokles energetických titulů. Především sázka na technologické tituly Apple, Facebook a Netflix se jim zatím vyplácí, jelikož všechny tři tituly svým růstem výrazně předčily růst amerického indexu S&P 500.

Z regulatorních hlášení také vyplývá, že mezi akcie, které nejčastěji patří do portfolia miliardářů, se řadí například Family Dollar, Dollar General, eBay nebo Apple.

Newsletter